„Keep calm and be green” – uczestnicy międzynarodowego projektu z wizytą w Tychach

0
483

Koordynatorem projektu jest Zespół Szkół nr 1 w Tychach, a jego partnerami szkoły z Grecji, Macedonii, Portugalii, Włoch i Finlandii.  Od 14 do 18 stycznia 2019 r. w Tychach odbywa się spotkanie robocze projektu, w którym biorą udział koordynatorzy i dyrektorzy szkół zaangażowanych w program.

Goście zwiedzili m.in. firmę Master czy Park Wodny Tychy, a we wtorek (15.01) Urząd Miasta, gdzie spotkali się z  Maciejem Gramatyką – Zastępcą Prezydenta Miasta Tychy ds. społecznych. – Nasi goście do tej pory o Tychach wiedzieli tylko tyle, że są zielone. Wczoraj tej zieleni wprawdzie pod śniegiem dostrzec nie mogli, ale podkreślali niezwykłość naszego miasta w pięknej zimowej scenerii.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o systemach edukacji w poszczególnych krajach i oczekiwaniach związanych z realizacją projektu. – Projekt  ma charakter interdyscyplinarny – łączy ochronę środowiska z biologią, fizyką i matematyką. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli będą pracować nad problemem odnawialnych źródeł energii – mówi Grażyna Jurek – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Tychach.

Program został zatwierdzony przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i będzie realizowany do 31 sierpnia 2020 r.

źródło: UM Tychy