Nowe trolejbusy w Tychach

2
1326

W sobotę, 12 stycznia, w godzinach 12:00-14:00 na Placu Baczyńskiego Tyskie Linie Trolejbusowe zaprezentują swoje najnowsze pojazdy. Będą to dwa trolejbusy Solaris Trollino 12 czwartej generacji oraz techniczny pojazd specjalny marki MAN do obsługi sieci trakcyjnej.

Nowe nabytki TLT zaprezentowane zostaną na zasadzie kontrastu – trolejbusy będą stały w towarzystwie Jasia – pierwszego niskopodłogowego wozu w historii TLT, który niedługo przejdzie na zasłużoną emeryturę, a nowemu pogotowiu do obsługi sieci trakcyjnej będzie towarzyszył Star 200K, który od prawie 26. lat służy tyskim trolejbusom jako pogotowie sieciowe.

Nowe tyskie trolejbusy to nowoczesne Solarisy Trollino 12 czwartej generacji. Pojazdy są oczywiście w pełni niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także w pełni klimatyzowane. Każdy z trzech zakupionych trolejbusów będzie mógł przejechać aż 30 km bez podłączenia do sieci trakcyjnej, dzięki specjalnym bateriom
litowo-tytanowym.

Trolejbusy te będą docelowo wykorzystywane na liniach E i G, których trasa przebiegać będzie ulicą Sikorskiego, obok Parku Wodnego, gdzie nie ma sieci trakcyjnej.

źródło: TLT

Franek
Franek

O czym dyskutować z nawiedzonymi ludźmi. To mija się z celem

m4tr1x
m4tr1x

A czemu są oni wg Ciebie nawiedzeni?