MŚ U-20: Porażka w dogrywce

0
318

Kolejny dzień rozgrywanych na Stadionie Zimowym mistrzostw świata U-20 Dywizji IB przyniósł biało-czerwonym mecz ze Słowenią. Niestety, Polska przegrała 3:4, a rywale zdobyli decydującego gola 10 sekund przed końcem dogrywki.

Polscy hokeiści dobrze zaczęli mecz, od początku mocno ruszyli na bramkę Słoweńców. Szkoda, że nie wykorzystali czterech minut gry w przewadze, a krążek po strzale Kamila Wałęgi zamiast do siatki, trafił w słupek. Biało-czerwoni dwukrotnie obejmowali prowadzenia po golach Jana Sołtysa, a w trzeciej tercji mieli kilka znakomitych sytuacji (Paś, Wałęga, Brynkus), by ustalić wynik meczu. Za dużo było jednak nerwowości w grze, błędów, a pod bramką rywali zabrało dokładności.

Polska – Słowenia 3:4 po dogrywce (1:0, 1:1, 1:2, 0:1)

1:0 – Jan Sołtys – Igor Smal, Kamil Wałęga (9 min.)

1:1 – Jan Drozg – Aljaž Predan (28 min.)

2:1 – Jan Sołtys (37 min.)

2:2 – Nejc Stojan – Jan Drozg (44 min.)

2:3 – Jaka Sodja – Rok Kapel, Erik Svetina (47min., 5/4)

3:3 – Sebastian Brynkus – Kamil Wałęga, Armen Khoperia (48 min.)

4:3 – Jan Drozg – Urukalo, Nejc Stojan (65 min.)

Polska: Lipiński (Zawalski) – Bieniek, Bizacki, Zygmunt, Kamiński, Paś (kapitan) – Wysocki, Libik, Sołtys, Brynkus, Wałęga – Gosztyła, Noworyta, Worwa, Tyczyński, Smal – Khoperia, Olszewski, Obłoński, Mularczyk, Słowakiewicz.

W pierwszym dzisiejszym meczu Węgrzy pokonali Włochów 6:2.