Lampy naświetlają murawę na Stadionie Miejskim w Tychach

4
698

Międzynarodowa firma Turf Lighting Solutions dostarczyła specjalistyczne lampy do oświetlania murawy na Stadion Miejski w Tychach. Obsługują czołowe drużyny w Premier League, wielokrotnych Mistrzów Francji i kilkadziesiąt drużyn z Turcji, Rosji i Szkocji. Teraz do tego elitarnego grona dołączył GKS Tychy.

– Nawiązaliśmy współpracę z czołowym producentem lamp w Europie. To firma, która obsługuje największe stadiony na świecie. Skupia wokół siebie zespół ekspertów, którzy pomogą nam w pielęgnacji i poprawie stanu murawy. Umowa została podpisana na bardzo korzystnych warunkach. Lampy zostały wypożyczone bezpłatnie na okres próbny, który potrwa do końca marca – mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Na stadionie pojawiły dwa zestawy lamp. Są wyposażone w 72 żarówki sodowe, dzięki którym murawa jest nie tylko doświetlana, ale również ogrzewana. W sumie kuracji będzie podlegać ponad 1440 m2 boiska. Lampy będą pracować przez całą dobę. Ponadto są one wyposażone w sensory światła, które automatycznie dostosowują poziom doświetlania murawy do warunków atmosferycznych.

–  Lampy będą umiejscowione w jednym punkcie przez 17-19 godzin. Następnie zmienimy ich ustawienie. Po czterech przesunięciach lampy wracają w to samo miejsce. Cały proces trwa około 72 godziny. Pierwsze efekty powinny być widoczne po miesiącu zabiegów- dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

GKS Tychy wspólnie z Turf Lighting Solutions mają w planach zorganizowanie konferencji dla greenkeperów. Mają wziąć w niej udział osoby odpowiedzialne za boiska w województwie śląskim i przedstawiciele miast gospodarzy Mistrzostw Świata U20.

jom
jom

a kto za to płaci, ja płacę, pan i pani płaci

dario
dario

wychodza bledy projektowe stadionu. spolka i miasto jest tak bogate ze stac na takie fanaberie. za kazde puste krzeselko na stadionie placi podatnik tyski. gdzie jest sprawozdanie spolki tyski sport z dzialalnosci stadionu. ile tyszanie placa za ten pomnik prezydenta?

Mariusz
Mariusz

Szkoda słów. Na piłkarskie miernoty strumień pieniędzy.

Lech
Lech

GKS wystawiono na sprzedaż – czy wraz ze stadionem ? Wzrost cen prądu o 70% wykończy właścicieli takich m.innymi obiektów.