Sokoły odlatują na południe. Wracają LaParish Lewis i Keith Ray

0
178

Jak wynika z opublikowanego przez Ligę Futbolu Amerykańskiego komunikatu dotyczącego sezonu LFA1 2019, Tychy Falcons trafiły do grupy południowej najwyższej ligi rozgrywkowej.

Zaplanowano 128 meczów w 4 ligach, w których wystąpi ponad półtora tysiąca zawodników. Elita składała się będzie z 12 klubów, a LFA1 zostanie podzielona na dwie, a nie jak w tym roku na trzy grupy. Tychy Falcons trafili do grupy południowej razem z Panthers Wrocław, Kraków Kings, Armia Poznań, Towers Opole i Wataha Zielona Góra. Zespół czekają także trzy mecze międzygrupowe z najlepszymi ekipami z północy – Lowlanders Białystok, Seahawks Gdynia i Warsaw Mets. Przypomnijmy, iż podopieczni trenera Michała Kołka w sezonie 2018 dotarli do półfinału, gdzie jednak musieli uznać wyższość Panthers Wrocław.

W kadrze zespołu zanotowaliśmy sporo zmian. Z Tychów do Wrocławia przeszło kilku czołowych zawodników z Danielem Jagodzińskim, wybranym do najlepszej jedenastki ofensywy sezonu 2018. Z kolei Paweł Wojciechowski, Krzysztof Richter, Piotr Szczerba i Łukasz Szelongiewicz trafili do Towers Opole.

Kibiców ucieszy zapewne fakt, że do tyskiej ekipy dołączą w najbliższym sezonie LaParish Lewis i Keith Ray, których gra miała decydujący wpływ na awans Sokołów do najwyższej ligi w 2016 roku.

„Po dwóch latach oczekiwania wrócę wreszcie do Polski, gdzie zaczęła się moja zagraniczna kariera. Cieszę się, że zobaczę się z moją wielką tyską rodziną! Ale co najważniejsze, jestem gotów udowodnić Polsce, że Liga Futbolu Amerykańskiego należy do Sokołów” – napisał na swoim profilu LaParish Lewis.

Do zespołu dołączyli także Krzysztof Szymański i Kamil Knapik z Silesia Rebels, Dominik Niedziela z Hammers Łaziska Górne, Łukasz Dudzik z Rybnik Thunders.

Sezon 2019 Ligi Futbolu Amerykańskiego wystartuje 23 marca.

Foto: Jacek Stańczak