Konsultacje ws. Parku Jaworek

5
949

Urząd Miasta zaprasza do udziału w konsultacjach, dotyczących projektu „Aktywny Jaworek – budowa wielofunkcyjnych stref aktywności sportowo-rekreacyjnych”, które odbędą się 28 listopada o godzinie 17 w sali 102 na I piętrze Urzędu Miasta przy al. Niepodległości 49.

5 KOMENTARZE

  1. Czy może plany z projektu będą dostępne wcześnie w lepszej jakości niż to co teraz mamy dostępne?

  2. Na przedstawionej wizualizacji trudno doszukać się rozmieszczenia poszczególnych stref rekreacyjnych,zbyt małe zdjęcia. Czy może jest projekt w którym mieszkańcy nie będą musieli się domyślać co „autor” miał na myśli?

  3. Mieszkam niedaleko i napewno mieszkańcy nie zgodzą się na taką rozbudowę. Park rozrywki w centrum miasta między blokami to słaby pomysł. Nie chcemy takiego uszczęśliwiania na siłę i zabierania nam ostatniego kawałka zieleni oraz przestrzeni do odpoczynku w ciszy

  4. Główna wada:
    Miejsca parkingowe wzdłuż ul Stoczniowców i Jaśkowickiej które wymagają wycofywania samochodu ,,na ślepo,, gdy obok będą zaparkowane inne samochody zasłaniające całkowicie pole obserwacji to kiepski i NIEBEZPIECZNY pomysł.
    Mając na uwadze charakterystykę ruchu na tych ulicach, niestety prędkość ~60-70km/h to standard. Jazda prawym pasem będzie obarczona dużym ryzykiem że ze szpaleru zaparkowanych samochodów wyskoczy nam przed maską zadek cofającego na ślepo samochodu.
    Parkowanie równoległe (miejscami ostatnio kilka takich miejsc się tutaj pojawiło) choć pomieści mniej samochodów będzie tutaj dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem.

    Poza tym obrazek z lotu ptaka przedstawia dużo drzew których tutaj wcale nie ma, a dopiero nasadzone to do takowych rozmiarów urosną oj.. nieprędko, i chyba już nie dla wszystkich z Nas.
    Obawiam się że zasadniczo skończy się na tym że pojawi się parę nowych alejek i utwardzonych placów wzbogaconych o…. np. wodny plac zabaw??
    Może jednak zostawmy już tego typu atrakcje dla Paprocan, Jaworek i tak nie stanie się dla nich konkurencją. Bo jak wodny plac zabaw to i szatnie/toalety itd.,itd.
    Ogólnie pomysł aby coś w Jaworku zrobić to pomysł bardzo dobry, ale przedstawiony tutaj rozmach trochę przesadzony.

    No i co projekt to zawsze…. Na ale na takie wady nie ma rady 🙂

  5. Rozumiem ze jest potrzeba stworzenia takiego parku elementami rozgrywki oraz formami aktywnego wypoczynku i jest kilka uwag do istniejacych parków
    Tychach jest kilka parków największy to park solidarności pełno niedoróbek byle jak planowany Park św Franciszka z Asyżu brakuje jednej górki bo ten park jest fajny zimą można tam pierwsze kroki na nartach stawiać i warto aby zimą był dosniezany tak samo park jaworek

    park łabędzi jest na skraju upadku jakby tam czas zatrzymał trzeba tez zrobić korekty to samo jest parkiem pólnocnym

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.