Trailer „Linoleum” – premiera 16 listopada

0
142

16 listopada o 19 w Mediatece odbędzie się spektakl teatralny, zrealizowany w ramach IV Tyskiego Banku Kultury „Linoleum”.  Pomysłodawcą projektu jest Monika Szydłowiecka. Wstęp wolny.

-Znamy się od zawsze, wychowywaliśmy się na jednym podwórku a przynajmniej w tej samej okolicy. Spotykamy się w sklepie, na ulicy, w autobusie i w klubie – tak charakteryzuje bohaterów spektaklu „Linoleum” Monika Szydłowiecka.

12

Monika Szydłowiecka, instruktor teatralny, animator kultury i z zamiłowania aktorka, wraz z Michałem Czornym prowadzą nieformalną grupę teatr OdRuchu. Teatr ten łączy w swych działaniach ruch, słowo i taniec. „Linoleum” to projekt, który ma pokazać możliwości, jakie dają formy teatru fizycznego i tańca współczesnego.

-Chcemy, by odbiorcy naszych spektakli przekonali się, że można być aktorem-tancerzem, czyli osobą interdyscyplinarną, bez sztucznego podziału na aktorów i tancerzy – mówi Monika Szydłowiecka.

„Linoleum” dotyka „szarej polskości”, ukazując w krzywym zwierciadle młodych Polaków wychowujących się na osiedlach. Skłania do refleksji, czy aby na pewno ta grupa jest zupełnie inna od nas, czy to nie ona stanowi większość społeczeństwa, przez co warto ją poznać i spróbować zrozumieć.

Język którym posługują się wykonawcy Teatru OdRuchu to  słowo, ruch i taniec. Dla wszystkich chętnych przewidziano warsztaty z zakresu Polskiej Techniki Tańca Współczesnego i teatru fizycznego, które odbędą się w grudniu w Miejskim Centrum Kultury w Tychach.

Premiera „Linoleum” odbędzie się 16 listopada o 19.00 w Mediatece XXI wieku. Wstęp wolny – wejściówki do odebrania tuż przed spektaklem w Mediatece. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc: alina.bachara@mck.tychy.pl i tel. 32 327 02 90

źródło: MCK Tychy