Zdjęcie TTF-u poszło w świat

0
162
award winning trophy shot in black background

Zdjęcie zrobione podczas bieruńskiego spaceru fotograficznego, organizowanego przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, jako jedyne z Polski otrzymało wyróżnienie w konkursie tegorocznego Scott Kelby’s Worldwide Photowalk. Jego autorem jest Damian Szewczyk ze Skrzyszowa.

W sobotę, 6 października, Tyskie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Muzeum Miejskim w Bieruniu zaprosiło do odkrywania tego miasta w ramach Scott Kelby’s Worldwide Photowalk. Tego dnia cały świat ruszył z aparatami fotograficznymi by wziąć udział w 11. edycji imprezy wymyślonej przez znanego amerykańskiego fotografa i autora poradników. Idea jest prosta: jednego dnia tysiące ludzi na całym świecie ruszają na spacery fotograficzne, a później ich zdjęcia biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

– Jako, że jestem wielkim fanem fotografii ulicznej to nie mogłem się oprzeć takiej imprezie. Fotografią zajmuję się amatorsko od 2007 roku. Pamiętam że pierwszy raz startowałem w Rybniku na takim spacerze i moim marzeniem było zakwalifikować się do konkursu Scotta. No i w końcu się udało po 6 latach, ale nie przyszło mi nigdy na myśl, że mogę być wyróżniony – mówi Damian Szewczyk, autor wyróżnionej fotografii, wykonanej przy kościele św. Walentego.

Na całym świecie odbyły się 932 spacery, w których udział wzięło ponad 17,5 tys. osób. Każdy zarejestrowany, na oficjalnej stronie wydarzenia spacerowicz, mógł wysłać jedno zdjęcie, a prowadzący dany spacer wybierał tylko jedno, które trafiało do grona ocenianych przez samego Scotta Kelby. Wygrała fotografia z Egiptu.

Magdalena Borucka z TTF wyjaśnia, co sprawiło, że fotoamatorzy przeszli właśnie przez Bieruń. – Zdecydowaliśmy się na spacer po sąsiednim miasteczku, ponieważ dzięki spacerom fotograficznym organizowanym przez TTF dość dobrze poznaliśmy już zakamarki Tychów. Teraz chcieliśmy zatrzymywać w kadrze także naszą najbliższą okolicę. Odwiedzaliśmy już Katowice, Mikołów i Pszczynę. Tak więc po fotografowaniu najbliższej okolicy, przyszedł czas również na pobliski Bieruń – opowiada M. Borucka.

TTF jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy fotografii z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Więcej informacji o działalności TTF-u na stronie tutaj. Obecnie w Pasażu Kultury Andromeda trwa wystawa „Tyskie spacery fotograficzne”, na których pokazywane są zdjęcia z 4 tegorocznych spacerów po Tychach i Katowicach. W czwartek, 29 listopada, również w Andromedzie, TTF zaprasza na wernisaż wystawy i slide show pod tytułem „2018” – będzie można zobaczyć zdjęcia z ostatnich 12 miesięcy, autorstwa członków stowarzyszenia.