Zwycięski powrót do ligi

0
369

Po włoskim etapie przygody z hokejową Ligą Mistrzów, tyscy hokeiści wrócili do rozgrywek ligowych. W piątkowym meczu Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy podejmował na własnej tafli KH Energę Toruń i po zaciętym spotkaniu wygrał 3:1.

Rezultat otworzył w 16 minucie Bartłomiej Pociecha i prowadzeniem 1:0 zakończyła się I tercja. W drugiej oba zespoły wykorzystały po jednym razie przewagę liczebną (gola dla tyszan zdobył Andrei Mikhnov) i przed ostatnią odsłoną tyszanie prowadzili 2:1. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował w III tercji Tomas Sykora.

Kolejne ligowe spotkanie tyszan już w najbliższą niedzielę. GKS znów zagra na własnym lodzie, a przeciwnikiem zespołu Andreja Gusowa będzie MH Automatyka Gdańsk.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
1:0 Bartłomiej Pociecha (16)
1:1 Artiom Mentsiuk (26) 5/4
2:1 Andrei Mikhnov (33) 5/4
3:1 Tomas Sykora (53) 4/5

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Sykora, Komorski, Mikhnov; Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Novajovsky, Klimenko, Cichy, Szczechura; Kolarz, Kogut, Jeziorski, Galant, Witecki.