Bolzano – Tychy 6:4: Świetny mecz, wielkie emocje, ale górą rywale…

0
188

Hokeiści GKS Tychy zakończyli przygodę z Hokejową Ligą Mistrzów. W rewanżu z HC Bolzano przegrali 4:6, ale rozegrali bardzo dobre spotkanie i znów byli blisko sukcesu. Od stanu 0:4 rozpoczęli szalony pościg – doprowadzili do remisu, jednak końcówka meczu należała do rywali. Dwa decydujące ciosy zadał Fin Matti Kuparinen.

Przez pierwsze pięć minut nasi hokeiści skupili się na defensywie i rzadko mieli okazje do rozwinięcia akcji. Przewaga gospodarzy udokumentowana została dwoma golami – w 11. i 19.  min. Tyszanie także mieli kilka okazji, ale ich wysiłki nie przynosiły rezultatu. Próbowali Cichy, Sykora Pociecha…

W drugiej tercji gospodarze podwyższyli, a w 31 min. było już 4:0. I wówczas poderwali się tyszanie – jeszcze w tej samej minucie bramkę zdobył Radosław Galant, a minutę później – Jarosław Rzeszutko. Tyszanie przyspieszyli, a kiedy na ławkę kar zjechał jeden z zawodników Bolzano, Andrei Michnow zdobył kontaktową bramkę i po drugiej tercji Bolzano prowadziło już tylko 4:3.

Podobnie jak w Tychach, prawdziwe emocje rozgorzały w III tercji. Alex Szczechura wpisał się na listę strzelców w 43 min. i wyrównał stan meczu! Jednak dwa ciosy Fina Matti Kuparinena okazały się decydujące. Na 10 minut przed końcem meczu Bolzano prowadziło 6:4, a że wynik już się nie zmienił (Miceli trafił w poprzeczkę), kibice mogli świętować pierwszy w historii włoskiego hokeja awans do fazy pucharowej CHL. A my gratulujemy GKS historycznego sukcesu i bardzo dobrej gry.

HC – Bolzano – GKS Tychy 6:4 (2:0, 2:3, 2:1).

1 : 0 Michael Blunden (Brett Findlay) 5 na 5, 11 min.

2 : 0 Luca Frigo (Stefano Marchetti – Matti Kuparinen) 5 na 5, 19 min.

3 : 0 Michael Blunden (Timothy Campbell – Brett Findlay) 4 na 4, 29 min.

4 : 0 Marco Insam (Timothy Campbell) 5 na 5, 31 min.

4 : 1 Radosław Galant 5 na 5, 31 min.

4 : 2 Jarosław Rzeszutko (Patryk Kogut) 5 na 5, 32 min.

4 : 3 Andrij Michnow (Adam Bagiński) 5 na 4, 39 min.

4 : 4 Alexander Szczechura (Michael Cichy) 5 na 5, 43 min.

5 : 4 Matti Kuparinen (Luca Frigo) 5 na 5, 48 min.

6 : 4 Matti Kuparinen (Luca Frigo) 5 na 5, 51 min.

GKS Tychy: Lewartowski – Ciura, Pociecha; Michnow, Sykora, Komorski – Bizacki, Bryk; Kogut Rzeszutko, Bagiński – Novajovsky – Kolarz; Szczechura, Cichy, Klimienko – Jeziorski, Kolarz; Gościński, Witecki, Galant.