Rada Miasta: Pożegnanie z kadencją

15
788

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta podsumowano działalność radnych w VII kadencji.

W ciągu minionych 4 lat odbyło się 51 sesji oraz 386 posiedzeń komisji. Najwięcej razy komisje obradowały w 2016 roku – 101. Radni złożyli 408 interpelacji, najwięcej w 2015 – 127.

Podczas sesji wręczono stypendia Samorządu Miasta Tychy „Quod discis tibi discis” („Czegokolwiek się uczysz, dla siebie się uczysz”) wybitnym studentom z Tychów. Stypendia otrzymali: Alicja Gońda, Mateusz Kawa, Paulina Lewandowska, Klaudia Pierzchała, Piotr Pudełko, Katarzyna Tyśkiewicz, Małgorzata Warcaba, Dominika Wiewióra.

Foto: Leszek Sobieraj

 

Mario
Mario

Na odchodne jeszcze nakraść, żegnamy radę i starego prezydenta – czas na zmiany, nowe twarze, świeżę podejście.

Dario
Dario

do walki o fotel prezydenta stanie dwóch kandydatów – obecny prezydent i kandydat pisu. to jak wybór miedzy dzuma i cholera. radnych naplodzilo sie jak królików. rekord pobija gosc w wieku 79 lat. przeciez on powinien wnuki bawic – no chyba ze chce sie nachapac do emerytury.

Lech
Lech

Skoro Dziuba jest prezydentem od 18 lat to z porównaniem z lekka przesadziłeś. Byłby zły to by nie był tyle razy wybierany. Ma zaufanie i poparcie w mieszkańcach, a że Tobie nie pasuje to nie trzeba od raz wyolbrzymiać.

tyszanin
tyszanin

A co niby nakradli? Kadencja udana, miasto się rozwija i dobrze prosperuje. Przede wszystkim bezkonfliktowa współpraca z prezydentem skupiona na dobru miasta, a nie na politycznych rozgrywkach.

Sławek
Sławek

dobrze prosperuje tolekka przesada – nie ma pieniędzy dosłownie na nic

Wodziak
Wodziak

Jak nie ma pieniędzy jak co jakiś czas czytam o inwestycjach czy remontach drogowych. Jakby pieniędzy nie było na nic to nikt by nie myślał o tworzeniu budżetu partycypacyjnego, a w nim pula wynosiła 5 mln zł. Trzymajmy się faktów.

kama
kama

Ja znowu zagłosuję na Dziubę, wolę 100 razy jego niż jakieś upartyjnione ugrupowania które tylko udają że zależy im na mieście, a tak naprawdę wykonują polecenia z Warszawy.

osa
osa

Jeśli Tychy mają iść do przodu to nie żegnamy a do zobaczenia.

Dario
Dario

w blokach startowych juz czekaja kolejni na cieple posadki. wyscig do koryta juz sie rozpoczal

Sławek
Sławek

Mam tylko nadzieję, że większość z tyskich darmozjadów nie wejdzie do Rady. Niestety to tylko nadzieja, gdyż wyraźnie widać, że nie ma opozycji. Dwie Panie radne, które 4 lata temu protestowały dzisiaj stanowią najwierniejsze zaplecze AD, JCh skończył „karierę” w Oskardzie i dzięki swojej „ogromnej” wiedzy pełni ważne stanowiska w TF Silesia i teraz: w NAT. PiS – kandydatka cieniutka, zresztą poprzednik, nauczyciel GK, jeszcze słabszy. Miałł podobny wystartować minister sportu ale dziwnie odpuścił temat… A tzw. „Mała ojczyzna” to chyba będzie w następnej kadencji koalicjant…

Esek
Esek

Prawda

Karol
Karol

Na ten moment nie ma lepszego kandydata na prezydenta niż Dziuba. Niech dokończy swoją pracę, a w następnych wyborach będziemy zastanawiać się co dalej. Jakby nie patrzeć to Dziuba złym prezydentem nie jest.

Janus
Janus

Część radnych myślę, że będzie ponownie wybrana, a już na pewno prezydent pozostanie na swoim stanowisku.

Patit
Patit

Ja tam nie widzę, żeby Tychy stały w miejscu albo się u nas źle działo, więc całościowo radni i prezydent wykonują dobrze pracę. O ile na radnych jest wielu nowych kandydatów z ciekawymi pomysłami, tak konkurencji dla Dziuby nie widzę.

ŁuK
ŁuK

Po.pierwsze więcej publicznych przedszkoli, sprzątania miasta, koszenia trawy w mieście, modernizacja chodników i terenów wokół nich, po chodnikach w zimie się z wózkiem nie da przejechać, a osoby niepełnosprawne w ogóle nie mają na tyskich chodnikach czego szukać bo zniszczą wózki lub nie przejadą.
Za to Proponuję dofinansować w większej mierze GKS Tychy i spółkę tyski sport, aby zawodnicy mogli jeszcze więcej zarabiać i całe towarzystwo wokòł tej spółki miało się dobrze nawet jeszcze lepiej.