Bijemy rekord w Tychach dla WOŚP

0
249

16 października od 12:00 do 12:30 w Wodnym Parku Tychy odbędzie się ogólnopolskie bicie rekordu  w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. WPT bierze udział w Programie Edukacyjnym Fundacji WOŚP  „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

 

Tego dnia cała Polska będzie brać udział w tym konkursie edukacyjnym. – Razem z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach będziemy bić rekord. Przygotowaliśmy w Wodnym Parku Tychy miejsce gdzie dzieci, pod czujnym okiem instruktora, będą mogły zmierzyć się z tym wyzwaniem. Cieszymy się, że możemy brać udział w tej akcji i oswajać dzieci z tak ważnym zagadnieniem a także kształtować ich właściwe nawyki – mówi Sabina Żemła z Wodnego parku Tychy.

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.