Wystawa Tyskich Spacerów Fotograficznych

0
125

Cztery spacery a punktów widzenia jeszcze więcej. Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na kolejną wystawę autorstwa wszystkich tych, którzy zechcieli zaprezentować swoje kadry szerszej publiczności. „Tyskie Spacery Fotograficzne” to zbiór prac 25 pasjonatów, którzy zaprezentują się podczas wernisażu 18 października o 19.00 w Pasażu Kultury Andromeda. Wystawie towarzyszyć będzie slideshow, a podsumowaniem projektu będzie specjalnie wydany na tę okazję folder „Fotografie pospacerowe”.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne prezentuje zdjęcia wykonane w 2018 roku podczas czterech spacerów fotograficznych: trzech po Tychach i jednym po Katowicach. Swoje zdjęcia mógł zgłosić każdy uczestnik choćby jednego ze spacerów, nie tylko członkowie stowarzyszenia. Jak opowiada o idei czwartej już edycji Tyskich Spacerów Fotograficznych.

– Jednym z celów spacerów fotograficznych jest zachęcenie do przemyślanej selekcji zdjęć i umożliwienie autorom porównania swojego punktu widzenia z perspektywą innych osób oraz publicznej prezentacji efektów spacerów. Okazuje się, że fotografie wykonane w ramach każdego z poszczególnych spacerów mogą diametralnie się różnić – mówi Marcin Zimnal, prezes TTFu. – Często spotykamy się z pochlebnymi opiniami na temat wykonanych podczas danego spaceru zdjęć, którym towarzyszy nutka zawodu przeoczenia tak ciekawego kadru przez innego fotografa. Wkrótce jednak okazuje się, że komentujący zaskakuje zupełnie innym – równie kreatywnym – spojrzeniem na ten sam temat. Ta różnorodność budzi nieustanne fascynacje i jest po prostu ciekawa – dodaje Magdalena Borucka, wiceprezes Stowarzyszenia.