Jak wygląda rynek pracy w Tychach? Czołowi pracodawcy

3
1420

Śląski rynek pracy jest niezwykle atrakcyjny dla osób poszukujących zatrudnienia. Stopa bezrobocia w tym województwie jest niższa, aniżeli średnia stopa bezrobocia w Polsce. Oznacza to, że znaleźć pracę w Tychach powinno być stosunkowo łatwo. Ale czy na pewno? Gdzie szukać zatrudnienia i na jakie warunki możesz liczyć? Sprawdźmy!

Województwo śląskie prężnie się rozwija. Pojawiają się nowe firmy, a już istniejące rozszerzają swoją działalność. Dla kandydatów szukających pracy to korzystna sytuacja. Z powodzeniem mogą odnaleźć się w wielu branżach, a co więcej – w wielu przypadkach dyktować warunki zatrudnienia. Podobnie sytuacja na rynku pracy wygląda w Tychach, które są 10. pod względem liczby ludności miastem na Śląsku. Lokalni pracodawcy nieustannie publikują swoje ogłoszenia na liście ofert pracy w Tychach i proponują atrakcyjne wynagrodzenie, szczególnie w zawodach deficytowych.

Praca Tychy – gdzie brakuje pracowników?

W niemal każdym regionie możemy wyróżnić szereg zawodów deficytowych. Do takich zaliczyć należy te profesje, w których brakuje zawodników do pracy. Stwarza to trudną sytuację z perspektywy pracodawców, jednak jest ogromną szansą dla osób, które szukają swojej ścieżki zawodowej. Zgodnie z informacją sygnalną zawodów deficytowych i nadwyżkowych na I półrocze 2018r. dla powiatu miasta Tychy, wystąpiło aż 12 zawodów skrajnie deficytowych oraz 23 zawody deficytowe.

W tych, które sprawiają największy problem pracodawcom w pozyskaniu osób na wolne stanowiska, znajdują się zawody takie jak ankieterzy, pracownicy usług osobistych, robotnicy przemysłowi i rzemieślnicy, rybacy, robotnicy budowy dróg. Brakuje także pracowników wykwalifikowanych – inżynierów elektryków, kierowników ds. produkcji przemysłowej, operatorów urządzeń pakujących, agentów nieruchomości oraz właścicieli sklepów. Skrajnie deficytowe pozostają także zawody związane z branżą IT, która na Śląsku rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Pracodawcy zgłaszają brak chętnych do podjęcia zatrudnienia na stanowiskach administratorów systemów komputerowych oraz techników sieci internetowych. Z pomocą przychodzi im tyski urząd pracy, a także portale z ogłoszeniami, dzięki którym sprawnie mogą znaleźć kandydatów na wakaty. Wiedza, jak przeprowadzić skuteczną rekrutację przyda się zwłaszcza, jeśli stanowiska wymagają odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia.

Pracę w Tychach możesz znaleźć także w zawodach, które wskazywane są jako deficytowe. Do takich należą między innymi pracownicy działów kadr, agenci ubezpieczeniowi, specjaliści do spraw zarządzania zasobami ludzkimi, kierownicy do spraw strategii i zarządzania czy kierownicy do spraw obsługi biznesu. Szukając zatrudnienia w Tychach warto też zwrócić uwagę na pracę w spedycji, na budowie, produkcji czy przy opiece. Warto więc regularnie przeglądać oferty pracy w Tychach i szukać szansy dla siebie. Być może właśnie na Ciebie czeka przyszły pracodawca?

Czołowi pracodawcy w Tychach

W Tychach brakuje wielu rąk do pracy. Oprócz wspomnianych powyżej zawodów, zatrudnienie bez problemów powinny znaleźć osoby, które chcą pracować w gastronomii czy przy sprzedaży. Istnieją jednak branże i stanowiska, w których panuje równowaga lub nadwyżka. Do tych zaliczyć można ekonomistów, instruktorów nauki jazdy, archeologów, socjologów, techników medycznych i dentystycznych oraz wiele innych zawodów. Nie oznacza to jednak, że nie ma szans na zatrudnienie w danej branży. Choć konkurencja na daną posadę jest większa, to konsekwencja oraz regularne śledzenie ofert pracy w Tychach, może przynieść naprawdę korzystne rezultaty. Szczególnie, kiedy ubiegasz się o pracę u czołowych pracodawców.

Czołowi pracodawcy w Tychach to przede wszystkim ci, którzy oferują swoim zatrudnionym atrakcyjne warunki finansowe i pozapłacowe. Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa, niezwykle istotne jest rzetelne podejście do kadr pracowniczych i w dzisiejszych czasach to ono ma kluczowy wpływ na employer branding. Renoma wśród zatrudnionych bezapelacyjnie wpływa na pozycję firmy na rynku pracy, a dbanie o interesy pracowników korzystnie oddziałuje na wizerunek pracodawcy.

W dzisiejszych czasach o marce i renomie pracodawców świadczą nie tylko rozległe struktury czy wieloletnia tradycja. Niezwykle istotne są również warunki zatrudnienia, atmosfera w pracy oraz dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. W Tychach nie brakuje takich firm. Prześledź aktualne oferty pracy w tym mieście i przekonaj się, jakie firmy należą do czołówki najlepszych pracodawców w regionie oraz znajdź stanowisko idealne dla siebie!

 

Kamil
Kamil

Pracy za 1800 zł netto nie brakuje. Pracy z godziwą płacą w okolicach 4500 – 5000 zł netto się nie pojawia.

woyt
woyt

Tak to własnie wygląda…

marcin
marcin

dokładnie