Szkodniki demokracji

5
806

Wczoraj na parkingu przy hali sportowej w Tychach miała miejsce akcja agitacyjna środowisk sprzyjającym demokracji. Kilka kobiet z megafonami protestowało przeciwko populizmowi środowisk rządzących. Pod rzeźbą autorstwa Jacquesa Tilly przemawiały do przechodniów, zwracając uwagę na zachwianie równowagi sił na scenie politycznej, możliwości wpływu na aktualny stan rzeczy każdego z nas oraz kreśliły totalitarne wizje przyszłości

– Bliska mi jest idea obrony demokracji, zaś rzeźbę uważam za bardzo trafioną i śmieszną, taką przemawiającą do ludzi. Dlatego zupełnie prywatnie postanowiłam przedsięwziąć kroki aby ją zaprezentować tyszanom. Zamysłem autora było zwrócenie uwagi na populizm jaki się szerzy w Europie i niestety również u nas. Sama rzeźba przebyła już 60 tys. km po Polsce, a z Tychów ruszy w dalszą podroż – opowiadała o akcji Krystyna Wójtowicz laureatka nagrody Komitetu Obrony Demokracji.

człowiek o pamięci słonia
człowiek o pamięci słonia

Pan Kamil Peszat to może winien zająć się opisywaniem prawdziwych problemów trawiących miasto Tychy….
Może zamiast pełnić rolę utrwalacza władzy ludowej warto by opisać prawdziwych lokalnych szkodników ?
ha ?

można być usłużnym redaktorem lejącym lukier propagandy; a można być i pełnokrwistym dziennikarzem. Ale opisywanie faktów wymaga kręgosłupa, odwagi i narażenia się możnym tego świata.

Prościej pisać takie teksty, a i można liczyć na etacik w Śródmieściu, pochwały zwierzchników, ciepłą posadkę i pensyjkę.
Tylko że takie teksty poza propagandą, serwilizmem nie mają żadnej wartości dodanej….

Kalarepa
Kalarepa

Panie tam stały? Stały. To Peszat o nich napisał. Gdzie masz Pan problem? Czym się zajmuje dziennikarz, jeżeli nie relacjonowaniem tego co się wydarzyło?
Nie dorobił się Pan na tyle władzy, żeby decydować o tematach poruszanych na portalu, to niestety – albo Pan czyta co jest, albo nie czyta.

ZłoDobremZwyciezaj
ZłoDobremZwyciezaj

Te Towarzyszu Peszat z jakiej Pan jest szkoły Adama Michnika vel Aaron Szechter czy Tomasza Lisa vel Hiena, a moze od Urbana ?. Dziennikarzem to Ty raczej nie zostaniesz, co najwyżej Taka hiena jak Lis

Wielbicielka
Wielbicielka

Człowieku, Tomasz Lis nie jest w połowie tak przystojny, jak Kamil Peszat. Przyjrzyj się.