Łączą nas Tychy – konwencja Andrzeja Dziuby

29
1431

Dzisiaj miała miejsce konwencja wyborcza kandydata na urząd Prezydenta Miasta Tychy, aktualnego prezydenta Andrzeja Dziuby. Na konwencji prezydent podsumował swoją 18-letnia kadencje oraz zaprezentował program wyborczy na kolejne 5 lata. Przedstawił również swoją drużynę z Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Dziuby.

O godz. 19 w Sali Industrialnej Browaru Obywatelskiego stawili się przedstawiciele tyskiego życia społecznego, ludzie biznesu, sportu oraz mediów. Na początku prezydent podkreślił wiarygodność swojego programu.

– To co państwu za chwilę przedstawię to nie są obietnice wyborcze. Tak będą wyglądać Tychy za 5 lat. Rozliczyłem się już z wielu programów z największą sumiennością i mogę tu przed państwem dziś stanąć i z dumą powiedzieć, że przez te wszystkie lata nasz program się po prostu sprawdza. Aby tworzyć skuteczny program zawsze wsłuchiwaliśmy się w głosy płynące z miasta, a przeprowadzone badania pokazują, że ludziom w Tychach żyje się coraz lepiej. Jest to program kompleksowy, który obejmuje potrzeby najmłodszych tyszan, tych w wieku produkcyjnym oraz seniorów. Jest to łączny program dla wszystkich tyszan, bo łączą nas Tychy – rozpoczął prezydent.

W dalszej części skrupulatnie wyszczególnił łączące tyszan kwestie, którymi zajmie się w latach 2018-2013 m.in. ekologiczna komunikacja, walka ze smogiem, modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Megrez, opieka i programy socjalne dla seniorów, budowa nowego żłobka oraz przedszkola miejskiego, budowa odkrytego kąpieliska na osiedlu A, rewitalizację parków czy kontynuowanie kolejnych edycji Budżetu Partycypacyjnego. To tylko ważniejsze punkty programu. Każdemu z nich poświęcił czas aby dokładnie przedstawić najważniejsze założenia.

Po programie nastąpiło przedstawienie kandydatów na radnych m. in Michała Kasperczyka, Lidię Gajdas, Krzysztofa Woźniaka, Jerzego Chaberko, Urszulę Paździorek-Pawlik, Barbarę Konieczną, Krzysztofa Króla czy Rafała Oprzondka.

Sławek
Sławek

A pani Gajdas i Konieczna to teraz zwolenniczki AD???
Gdzie ich protesty i negowanie działań prezydenta?

Dario
Dario

nie wazne z kim byle u koryta (partz ryszar „obywatel”czarnecki)

gacek
gacek

Oprzytomniały i przeszły na jasną stronę mocy 😀

Kamil
Kamil

Kto odpowiada za jakość projektu i nadzorowania działalności na stadionie ? Trawa jak na kartoflisku. Ile lat można oglądać „szkieletory” przy Baronie? Kto wymyśla i zatwierdza takie nazwy jak np skwer Kaczyńskich? Kto zezwolił na głupawe napisy przy UM „Tychy” ?

Dario
Dario

a kiedy spolka tyski sport przedstawi bilans finansowy swojej dzialanosci i bilans stadionu. na meczach frekwencja to 30-40 %. za pozostale miejsca doplacamy my mieszkancy w podatkach. wladza wysatawila swój pomnik a utrzymywac maja go mieszkancy. dlaczego w parku wodnym mieszkancy nie maja zgodnie z zapowiedzia tanszych biletów. w koncu miasto przez 3 lata bedzie doplacac do istnienia parku. kiedy w koncu zostanie poprawiony najazd i zjazd na wiadukt w ciagu DK1 przy strazy. nikt nie moze zmusic polimex do poprawy tylko najlatwiej postawic ograniczenie do 50 km/h. kiedy w koncu zostanie zagospodarowana ruina przy teatrze malym – tylko prosze… Czytaj więcej »

OLEK
OLEK

A kto wymyślił zwężanie ulic w Tychach i kto za to wziął pieniądze ???

Mariusz
Mariusz

Jako pieszy, kierowca, mieszkaniec Tychów widzę głównie pozytyw tej zmiany – jest BEZPIECZNIEJ dla pieszych. Szczególnie widać to w rejonie Paprocan i Subli, przecież musisz pamiętać, jak tam zawsze i wszyscy pędzili na tych „dwupasmówkach” a są to rejony rekreacyjne, spacerowe.

Nie ma kompromisów jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Nie wiem, czy masz dzieci, ale patrząc np. z tego punktu myślę, że ta zmiana powinna Cię przekonać.

Zmiana na plus.

m4tr0X
m4tr0X

Czemu z moich pieniędzy zaprasza się do Tychów czerwonego Bolka i Komorowskiego ?

człowiek o pamięci słonia
człowiek o pamięci słonia

No właśnie…. stawili się PROMINENCI, LUDZIE BIZNESU….

A czy zaproszono szarych ludzi, którzy są przez spółki miejskie (miasto) oszukiwani ?
Kierowcy w transporcie miejskim, którym nie płaci się nagdodzin (50%, 100%) tylko szuka kombinacji i oszukując wysyła do firm zewnętrznych by na umowach zleceniach nadal jeździli jako kierowcy ?
Czy zaproszono sprzątaczki pracujące w mieście na jakże ludzkich i prospołecznych umowach o dzieło ?

Żyje się lepiej, ludziom biznesu i prominentom. Zwykły człowiek w POGARDZIE I BRAKU SZACUNKU.

Nie dla propagandowej hucpy.

człowiek o pamięci słonia
człowiek o pamięci słonia

szpital Miejski i Wojewódzki to jeden wielki syf.
Brudne sale, stare odrapane łazienki, nędzne wyżywienie…
Brud, smród i ubóstwo.

ALE PROMINECI, LUMINARZE I LUDZIE BIZNESU tam nie leżą….

Gdzie i kiedy Panie Prezydencie otwarte spotkanie z mieszkańcami ?
Kiedy możliwość zadawania pytań ?
Zamknął się pan w biznesowo – towarzyskim kokonie, czy też to pogarda lub strach ?

hiPOkryci
hiPOkryci

Widzę ze czerwonych komunistycznych twarzy z Platformy tylko z nazwy obywatelskiej nie brakuje. POzdrowienia dla Waszych POmagierów i kolegów w ławach EU którzy chcą kneblowania internetu !!!. 0 SEKUND TYLE POŚWIECILI W FAKTACH TVN po głosowaniu za ACTA2 w EU w środę, czwartek, piątek swoim lemingom O 19.00 W SPRAWIE ACTA 2 !!!. DRODZY POSŁOWIE Z PLATFORMY i och znajomi CZY TO SA TE WASZE WOLNE MEDIA ?, GLOSUJĄC ZA USTAWA ACTA 2?. Michał Boni (PO) Jerzy Buzek (PO) Danuta Hübner (PO) Danuta Jazłowiecka (PO) Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO) Barbara Kudrycka (PO) Janusz Lewandowski (PO) Elżbieta Łukacjiewska (PO) Jan Olbrycht (PO)… Czytaj więcej »

Hipolit
Hipolit

Panie Dziuba , fotka z Budką Pana Dyskreduje .
Jak Pan mógł????

Kalarepa
Kalarepa

Bardzo ładne zdjęcia, pozdrawiam

wacław
wacław

a jak wygląda PANIE PREZYDENCIE ul. Sadowa.to PAŃSKA DUMA CZY PORAŻKA.a może kopalnia,proszę zgadnąć czego.

wacław
wacław

rodowici mam na myśli autochtonów urodzonych przed 1954 rokiem

marta
marta

A droga glinczanska to pan sie juz zainteresowal jak wspaniale z tych bocznych drog mozna wyjechac a gdzie ekologia a gdie smrod z tych aut moze by to zainteresowalo pana i panska druzyne wspanialai te dzuraste drogi wspaniale tez pozostawiaja wiele do zyczenia prosze o przemyslenia tematu

Roksana
Roksana

Wartogłowiec – obraz nędzy i rozpaczy! Wstyd! Pani Radna Gajdas wstyd – oszukała Pani Wyborców 8 lat temu startując z komitetu Małej Ojczyzny a przeszła Pani do Pana Prezydenta i nic się nie dzieje! Pani potrafi tylko omamiać mieszkańców swoim fałszywym uśmiechem i obietnicami. W obecnej chwili zachowuje się Pani jak celebrytka na tronie! Takim radnym mówimy dość! Apeluje do mieszkańców okręgu drugiego nie GŁOSUJCIE NA CELEBRYTKE która nic nie robi! Są inni kandydaci którzy się sprawdzą i coś zrobią dla tego okręgu!

To jest HIT
To jest HIT

Moze jakis STAND UP Platformo :), jak Wasi koledzy partyjni z Legionowa hehe

yellow
yellow

Ponowne wybranie Andrzej Dziuby n prezydenta to chyba najbardziej racjonalny wybór. Nie mamy co narzekać, Tychy w stosunku do innych miast rozwijają się w dobrym tempie i te zmiany widać na ulicach.

Tdk
Tdk

Świetne wystąpienie. Widać lata doświadczenia i zaangażowania w rozwój miasta. Znajomość problemów miasta i doświadczenie w ich rozwiązywaniu to wielka przewaga.

Wojtyna
Wojtyna

Konkretny gość. Nie sądzę, żeby inny kandydat był lepiej przygotowany do bycia prezydentem Tychów niż Dziuba.

paweł
paweł

Mam nadzieję, że Dziuba wygra wybory i spełni nasze oczekiwania.

obiektywna
obiektywna

Skupiacie się tylko na rzeczach do zrobienia, a popatrzcie też na to ile zostało zrobione. Wszystkiego nie da się szybko ogarniać. Potrzeba czasu i funduszy. Widziałam nowy program i jest dość rozbudowany.

Alicja
Alicja

Prezydent jak zwykle z klasą. Po tylu latach ciężko sobie wyobrazić kogoś innego na tym stanowisku. Mam nadzieję, że będzie mógł dokończyć wszystkie projekty dla miasta, które zaczął.

Ryszard
Ryszard

Co jak co, ale Dziubę jest z czego rozliczać po tylu latach prezydentury i faktycznie jego programy są skutecznie realizowane.

wudu
wudu

Profesjonalista. Nowy program porusza wszystkie ważne kwestie w Tychach. Wszystko skupione na rozwoju miasta, bez zbędnego politycznego cukrowania i obiecanek, żeby przypodobać się wyborcom.

danuta
danuta

Prezydent z kadencji na kadencję wydaje się być coraz pewniejszy siebie i konkretny. Oby w przyszłej kadencji również dawał tyle energii miastu ile dawał poprzednio.

kleszczu
kleszczu

Wiadomo że Tychy mają również swoje problemy, ale w stosunku do innych miast wypadamy całkiem przyzwoicie. Ja jestem zadowolony z zarządzania miastem Dziuby więc znowu na niego zagłosuję.