Prezydent z poparciem  Koalicji Obywatelskiej

6
710

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej oficjalnie poparli kandydaturę Andrzeja Dziuby na prezydenta Tychów. Dzisiaj pod tablicą z hasłami wyborczymi: „Tychy. Miasto od A do Z” oraz „Razem jesteśmy silniejsi” podpisy złożyli przewodnicząca śląskiej Nowoczesnej, posłanka Monika Rosa, wiceprzewodniczący PO, poseł Borys Budka oraz prezydent Andrzej Dziuba. Wcześniej poparcie zadeklarował podpisem Wojciech Saługa, marszałek woj. śląskiego.

Obecni byli także kandydaci Koalicji Obywatelskiej na radnych Rady Miasta w Tychach oraz do Sejmiku Województwa Śląskiego.

– Koalicja Obywatelska w województwie śląskim pokazuje, że wartości, o które upominamy się w kraju są dla nas najważniejsze – powiedział Borys Budka. – Będziemy wspierać dobrych gospodarzy, osoby, które wiedzą, jak zarządzać swoją małą ojczyzną, potrafią rozmawiać z mieszkańcami, pokazują jak w drodze kompromisu podejmować decyzje. To są ludzie, których praca i działalność dowodzi, że samorząd to największe polskie osiągnięcie po 1989 roku. I właśnie takim człowiekiem jest prezydent Andrzej Dziuba.

Od 18 lat Andrzej Dziuba jest prezydentem Tychów, w tym roku będzie kandydował z komitetu wyborczego Prezydenta Andrzeja Dziuby. Dziękując Koalicji Obywatelskiej za poparcie, powiedział:

– To poparcie jest wynikiem oceny naszej pracy w ciągu ostatnich czterech lat. Będziemy ją podsumowywać w kampanii wyborczej, ale już dzisiaj mogę powiedzieć, że jest ona imponująca. Jesteśmy też zgodni co do programu, tego jest do zrobienia w kolejnej kadencji. Tychy są dziś miastem na wskroś europejskim. Kiedy ostatnio gościliśmy delegację z Oberhausen okazało się, że tak naprawdę to oni od nas wielu rzeczy muszą się uczyć i tak organizować niektóre sfery życia, jak my mamy zorganizowane. Wprawdzie drogi to temat zawsze aktualny i pewnie o nich będziemy także mówić podczas kampanii, ale myślę, że musi nastąpić przegrupowanie sił i środków na to, by w Tychach żyło się lepiej. Mam tu na myśli np. opiekę nad osobami starszymi, budowę otwartego basenu, inwestycje w przestrzeń publiczną i in. Chcemy kontynuować to, co wspólnie zaczęliśmy cztery lata temu.

Maser
Maser

To była udana kadencja. Im więcej partii popiera działania obecnego prezydenta tym lepiej. Wszyscy chcemy rozwoju miasta, a nie kłótni politycznych, które do niczego nie doprowadzą.

Lektor
Lektor

Moje poparcie Pan Dziuba ma również.

widal
widal

Dziuba chyba nie ma się czym martwić, kolejna kadencję ma na wyciągniecie ręki.

Konrad
Konrad

Wiadomo że to początek kampanii, jednak spodziewałem się większej determinacji ze strony oponentów Dziuby. Na ten moment jest ta Skapczyk z PISu, ale ona nie ma za bardzo szans na wygraną. Stawiam na wygraną Dziuby już w pierwszej turze wyborów.

klon
klon

Dziuba jest najlepsza opcją, pokazał to już wiele razy. Żadnych zmian!

freddy
freddy

Ostatnie lata były dla Tyszan bardzo dobre, i to po części zasługa prezydenta, nie chcemy więc zmieniać go na kogoś innego.