Light & Sound Festival – wyniki i fotorelacja

0
255

Miejskie Centrum Kultury razem z Browarem Obywatelskim zorganizowało wysoce energetyczne zakończenie lata Light & Sound Festival. Na trzech scenach wystąpiły międzynarodowe gwiazdy muzyki elektronicznej, odbyła się wystawa prac prof. Adama Romaniuka, zaś na ścianie budynku miał miejsce pokaz konkursowy mappingu 3D.

 

Pierwsze dźwięki muzyki elektronicznej zabrzmiały na dziedzińcu Browaru Obywatelskiego już o 17, kiedy to otworzono strefę chillout oraz wystawę prac pedagoga Akademii Sztuk Pięknych, poruszającego się w obszarach grafiki warsztatowej i komputerowej. To jednak o 21:30 miał miejsce kulminacyjny punkt imprezy, kiedy to rozpoczął się konkurs mappingu 3D.

Tegoroczny tematem prac konkursowych był ogień i to kolektyw w składzie Krzysztof Słota, Tadeusz Wojciechowski-Cavour oraz Marta Falkowska sięgnął po ufundowaną przez Prezydenta Miasta nagrodę w wysokości 5 tys. zł. – Praca która wygrała była najbardziej wierna mappingowi, mocno opierającym się na architekturze budynku, na którym powstaje. Został też świetnie wykorzystany tegoroczny temat, czyli ogień, który trawił bryłę budynku, w odróżnieniu od pozostałych prac, gdzie był zaledwie luźną projekcją. Zdecydowanie najciekawszym momentem zwycięskiej prezentacji były dłonie rozpalające poszczególne elementy budynku, myśl ta później była rozwinięta, co się nie zdarzało w pozostałych pracach – uzasadniał werdykt juror Paweł Drzewiecki, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Poza główną nagrodą przyznano nagrody specjalne w postaci wystawy w ASP Katowice dla Bartłomieja Polaka oraz wystawy na Wydziale sztuk Pięknych Uniwersytetu Ostrawskiego dla Filipa Gajewskiego i Ewy Sznober.

 

Po konkursie środek ciężkości wydarzeń przeniósł się na dwie sceny Electronic Stage oraz Broken Stage, na których zagrali topowi dj związani ze sceną klubową w Polsce: Blooma, Taka, Coocolino, Concept of Thrill, Retail, Łysyni, HaN, L Plus, Pure Sound Collective, Mr Floppy, Gruesome, Dethria, Centi i Stimulus.