Dzień Bezpieczeństwa w Gemini

1
274

Już 8 września Miejskie Centrum Kultury zaprasza na Dzień Bezpieczeństwa na parking przy Gemini Park Tychy, gdzie odbędzie się coroczne wydarzenie poświęcone kwestiom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To także prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji.

Tegoroczny Dzień Bezpieczeństwa proponuje pokazy służb straży pożarnej, policji i ratownictwa techniczno-drogowego. Na przybyłych już od 14.00 czekać będą także zwariowane rowery, energorower, segwaye, torqway, a dla miłośników stylizowanych zdjęć – fotobudka. Na wszystkich tych, którzy liczą na nieco większe emocje, organizatorzy proponują symulator dachowania, detonację airbag czy symulator jazdy motocyklem na jednym kole oraz prawdziwą gratkę, wymagającą niezwykłej precyzji i nie lada odwagi – mobilny tor off road.

Dzień Bezpieczeństwa ma na celu edukację przez dobrą zabawę – oprócz licznych pokazów przewidziano konkurs z nagrodami, w którym uczestnicy będą zbierać pieczątki, ale i będą mogli wykazać się kreatywnością” – zachęca Lidia Gajdas, jeden z organizatorów wydarzenia.

Dzień Bezpieczeństwa odbywa się w tym roku na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, prowadzonego przez tyskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dedys
Dedys

Fajna inicjatywa, w Tychach to już staje się normą, że promujemy bezpieczeństwo w interesujący i przystępny sposób. Za to lubię to miasto.