Pierwsze zwycięstwo piłkarzy

0
354

Po dwóch remisach i porażce piłkarze GKS Tychy wreszcie wygrali! Na własnym stadionie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali niedawno jeszcze grającą w ekstraklasie Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (2:1).

W spotkanie lepiej weszli piłkarze gości, którzy w pierwszym kwadransie osiągnęli znaczną przewagę, udokumentowaną golem Bartosza Śpiączki w 11 min. Trzy minuty później powinno być 0:2, ale po kolejnym uderzeniu Śpiączki piłka trafiła w słupek.

Na szczęście tyszanie dość szybko otrząsnęli się z dominacji Termaliki i jeszcze przed przerwą zdobyli dwa gole. Najpierw w 21 min. po dośrodkowaniu Jakuba Piątka trafił do siatki Kamil Zapolnik, a w 41 min. Gostomskiego pokonał Dawid Abramowicz.

Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu i pierwsze w tym sezonie I ligi trzy punkty GKS stały się faktem.

GKS Tychy – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (2:1). Gole: Zapolnik (21′) i Abramowicz (41′) dla GKS i Śpiączka (11′) dla Termaliki.

Gospodarze grali w składzie: Jałocha – Mańka (26′ Grzybek), Biernat, Tanżyna, Abramowicz – Bernhardt (85′ Staniucha), Steblecki (67′ Bogusławski), Grzeszczyk, Daniel, J. Piątek – Zapolnik. Żółte kartki: J. Piątek, Zapolnik, Daniel.