Porażka na inaugurację

0
411

Inauguracja nowego sezonu w Fortuna 1 Lidze nie była udana dla piłkarzy GKS Tychy. Zespół trenera Tarasiewicza przegrał na wyjeździe z Odrą Opole 1:2, tracąc drugiego gola w doliczonym czasie gry.

Zaczęło się po myśli „Trójkolorowych”, bo w 27 min. gola dającego prowadzenie zdobył Kamil Zapolnik (na zdjęciu). Tyszanie grali w I połowie całkiem dobrze, jednak nie wykorzystali ani jednej okazji do podwyższenia rezultatu. Zemściło się to tuż po przerwie, kiedy po fatalnej interwencji Konrada Jałochy, wyrównującego gola zdobył strzałem z bliska Mateusz Czyżycki.

Kiedy regulaminowe 90 minut meczu upłynęło i wszyscy pogodzili się już z podziałem punktów, w jednej z ostatnich akcji Ivan Martin pokonał Jałochę i dał opolanom zwycięstwo.

Odra Opole – GKS Tychy 2:1 (0:1). Gole: Czyżycki (50′), Ivan Martin (90′) – Zapolnik (27′).

Skład GKS: Jałocha – Biernat, Kowalczyk, Tanżyna – Grzybek, J. Piątek (90′ Staniucha), Daniel, Steblecki (73′ Bogusławski, Grzeszczyk, Bernhardt – Zapolnik (85′ Giel).