Z Tychów do Pragi – nowe połączenie

0
2403

Od dziś czeski przewoźnik Leo Express rusza z nowym połączeniem Praga-Kraków Główny. Dla mieszkańców naszego miasta świetną wiadomością jest, że pociąg będzie zatrzymywał się w Tychach.

-Piątek 20 lipca to historyczna chwila, nad którą długo pracowaliśmy. Polska i Czechy będą mieć znów nieco bliżej do siebie. Zachęcam wszystkich do wakacyjnych podróży naszymi pociągami. Nasz rozkład jest dopasowany na przykład pod weekendowe wyjazdy do Pragi lub do Ołomuńca – mówił Peter Koehler, prezes Leo Express.

Póki co, przez całe wakacje, przewoźnik będzie świadczył usługi w trakcie weekendu. Z Krakowa do Pragi kursy odbywać się będą w poniedziałki i soboty, w drugą stronę z Pragi do Krakowa: w piątki i niedziele. Pierwszy pociąg z Polski wyruszy 21 lipca z Krakowa Głównego o 05.04, z Katowic o 06.57, z Tychów zaś o 7.11 by w Pradze znaleźć się o 11.39.

Bilety są już dostępne w sprzedaży i ich ceny zaczynają się już od 19 złotych. Średnia cena biletu klasy Economy z Krakowa do Pragi będzie oscylować w okolicach 60-80 złotych. Za relację Tychy – Praga trzeba się liczyć z opłatą od 38 zł do około 62 zł za klasę Economy.

Z okazji inauguracyjnego przejazdu Silesian Info Transport przeprowadził rozmowę z Peterem Jančovičem, dyrektorem zarządzającym spółką Leo Express Polska.

 

foto: Leo Express