Tyski policjant laureatem ogólnopolskiego wyróżnienia

0
551

Dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach Sławomir Wysocki został laureatem ogólnopolskiej nagrody „Policjant, który mi pomógł”, przyznawanej nieprzerwanie od 2008 r. Od tego czasu odbyło się już jedenaście edycji, podczas których wyłoniono laureatów zasługujących, w ocenie społeczeństwa, na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną. Organizatorem inicjatywy jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” przy współpracy Biura Prewencji KGP.

-Dziękuję za wyjątkowy profesjonalizm i empatyczną postawę oraz umiejętne udzielanie pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, podczas spotkania z laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł”. W spotkaniu uczestniczył Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Tegoroczni laureaci to:

asp. Radosław Antoszczuk – st. dzielnicowy Posterunku Policji w Dziadkowicach Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach,
mł. asp. Marta Hałas – dzielnicowy  Komisariatu Policji I w Sosnowcu,
mł. asp. Sławomir Wysocki – dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach,
sierż. szt. Agnieszka Graca – dzielnicowy Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu,
sierż. szt. Artur Fraszka – dzielnicowy Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.
Gratulujemy.

Foto: MSWiA, Paweł Ostaszewski