Kino FreeLove – dziś o 21

0
293

Wszystkich, którzy jeszcze nie mają planów na dzisiejszy wieczór zapraszamy na seans filmu „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu”, który odbędzie się na placu Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy 26. W razie złej pogody seans odbędzie się w budynku MCK-u.

„Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu” to niezwykły komediodramat nagrodzony nagrodą Złotego Lwa podczas 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Film zrealizowany w europejskiej koprodukcji opowiada historię dwóch obwoźnych handlarzy, którzy na swej drodze spotkają różnych ludzi, a kalejdoskop ich losów ujawnia prawdziwy wachlarz pięknych chwil, ale i tragedii tkwiących w bohaterach, ich wielkość i kruchość. Sekwencja epizodów ma swoją kulminację w absurdalnych, często pełnych czarnego humoru i tragizmu wizjach.

Surrealistyczna komedia jest ukoronowaniem twórczości szwedzkiego reżysera, Roya Anderssona, który przygotowywał się do realizacji filmu kilka lat. Z jakim efektem? Przekonajcie się sami!

źródło: MCK