Pływanie: Podwójne złoto Dawida Wiekiery

0
431

W rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim mistrzostwach Polski juniorów (16 lat) w pływaniu zawodnik MOSM Tychy Dawid Wiekiera  sięgnął po dwa złote medale.

Najpierw wywalczył mistrzostwo na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 30,43, a następnie podopieczny trener Aleksandry Radek okazał się najlepszy na dystansie 100 m stylem klasycznym z czasem 1.05,25.To wielki sukces tyskiego pływaka, bowiem na takie osiągnięcie tyskie pływanie czekało kilkanaście – od czasów medalowej serii Patrycji Gogolin.

W tej samej imprezie, w finale B na dystansie 100 m stylem motylkowym wystartowała Wiktoria Niemczyk, która z czasem 1.08,07 zakończyła rywalizację na 17. miejscu.

W Oświęcimiu natomiast pływacy rywalizowali w mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich, w których brał udział Kacper Komorowski. Zawodnik MOSM na dystansie 50 m stylem klasycznym wywalczył finał B z czasem 32,16 i uplasował się na 15. pozycji. Natomiast na dystansie 200 m stylem klasycznym Kacper znalazł się w finale A z czasem 2.35,04.

Na zdjęciu Dawid Wiekiera z trener Aleksandrą Radek.