Ratunek przy użyciu narzędzi hydraulicznych

0
398

10 lipca około godziny 17.40 na skrzyżowaniu ul. Oświęcimskiej i Świerczynieckiej doszło do czołowo bocznego zderzenia osobowego VW i dostawczego Mercedesa. Dyżurni Komendy Miejskiej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Tychach zostali powiadomieni o tym zdarzeniu przez Wydział Centrum Powiadamiania Ratunkowego Katowice.

Na miejsce zdarzenia natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia wysłane zostały zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej Bieruń Stary , Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze Tychy, patrole Policji z Bierunia i Tychów oraz Zespół Ratownictwa Medycznego ze stacji w Tychach i podstacji w Bieruniu. Po dotarciu służb na miejsce zgłoszenie potwierdziło się, że samochód osobowy po otrzymaniu uderzenia w bok zatrzymał się w pobliskich krzakach, a samochód dostawczy uderzył w latarnię uliczną. Ruch na skrzyżowaniu został wstrzymany na prawie godzinę, a następnie został wprowadzony ruch wahadłowy.

 

Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym trafiły do szpitala na dokładniejsze badania. Pasażerka była uwalniana z wraku przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Jak udało się nam ustalić winnym zdarzenia jest kierowca dostawczego Mercedesa, który jadąc ul. Świerczyniecką nie zastosował się do znaku Stop i wjechał na skrzyżowanie z ul. Oświęcimską uderzając w bok VW. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Dodatkowo na miejsce zdarzenia został wezwany policyjny technik celem wykorzystania pełnej dokumentacji. Około godziny 19.30 uszkodzone pojazdy zostały odholowane i ruch w miejscu zdarzenia został przywrócony. Tyscy policjanci prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.
Na pochwałę zasługuje zachowanie świadków zdarzenia, którzy widząc zdarzenia zatrzymali swoje pojazdy i udali się do poszkodowanych celem udzielenia im pomocy.

źródło: 112tychy.pl