Atrakcje na Browarowej

0
631

W Browarze Obywatelskim zapowiada się wyjątkowy weekend. Na Festiwal Turystyczny, który odbędzie się 7 i 8 lipca przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, dla miłośników turystyki i ekstremalnych wrażeń, rowerzystów i fanów pojazdów zabytkowych…

Impreza rozpocznie się w sobotę 7.07, o godz. 14, w Rowerowej Strefie Mocy, w której odbędzie się m.in. czworobój rowerowy (zawody z nagrodami) oraz zajęcia sportowe dla rodziców z dziećmi. Będzie też prezentacja rowerów wyścigowych, konsultacje z trenerem kolarstwa, trenerem mentalnym oraz konsultacje fizjoterapeutyczne i dietetyczne.

Organizatorzy zaplanowali podstawowy kurs żeglarstwa dla dzieci wraz z zawodami… w przeciąganiu liny dla wszystkich, warsztaty survivalowe dla dzieci poprowadzone przez Tandemowe Trip Love. Będzie też ścianka wspinaczkowa – podstawowy instruktaż wspinaczki dla dzieci i dorosłych

Podróżnicy, uczestnicy wypraw opowiedzą o swoich przygodach z najdalszych zakątków świata, z wyprawy do Gruzji, będą morskie opowieści żeglarzy Śląskiego Yacht Clubu i relacja z rowerowych wypraw podróż do Nepalu, Sri Lanki, na Bali z instruktażem skutecznego pakowania na prawdziwą wyprawę rowerową. Gościem specjalnym będzie znany himalaista Aleksander Lwow, autor książki „Zwyciężyć znaczy przeżyć”. W programie jest także przegląd filmów o tematyce rowerowej, tutaj będzie miał finał Tyskie Nocny Rajd Rowerowy.

Z kolei 8.07 odbędzie się I Turystyczny Zlot Pojazdów Zabytkowych, połączony z przejazdem oldtimerowych załóg ulicami miasta i konkurencjami sprawnościowymi na poszczególnych etapach rajdu. Zaplanowano też wybór najładniejszego auta zlotu i wystawę „Dacią przez Rumunię”.

LS