Rynek pełen zdrowia

0
39

Każdy, kto w niedzielne popołudnie, 17 czerwca przechodzić będzie w okolicach Rynku, z pewnością poczuje lepiej. Jak co roku Tychy organizują Dzień Zdrowia.
Stoiska pełne zdrowia staną na starotyskim Rynku o godz. 14 i będzie je można odwiedzać do godz. 18. – Będą stoiska ze zdrową żywnością, pokazy sportowe, szereg konkursów i zabaw dla dzieci, ale przede wszystkim zamierzamy tyszan badać i doradzać im – mówi Krystyna Rumieniuch, naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. – W programie znajdą się bezpłatne konsultacje psychologów i terapeutów, badanie wzroku i konsultacje okulistyczne, pomiary ciśnienia krwi i poziomu cukru, badanie słuchu, Doppler tętnic szyjnych, porady antynikotynowe i wiele innych – wylicza. – Niewątpliwie na czasie będzie też edukacja w zakresie ochrony przed kleszczami i nadmiernym promieniowaniem słonecznym – dodaje.
– Jesteśmy największą placówką medyczną w Tychach i na miejskim Dniu Zdrowia nie może nas zabraknąć – mówi Mariola Szulc, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez – Ze względu na duże zainteresowanie chcemy przedstawić ofertę naszej Przyszpitalnej Szkoły Rodzenia łącznie z gimnastyką dla przyszłych mam. Do dyspozycji odwiedzających będą położne wyposażone w materiały szkoleniowe, w tym symulator ciąży, maty do ćwiczeń oraz kardiotokograf do badania tętna płodu. Panie, które zamierzają rodzić w naszym szpitalu, będą się mogły dowiedzieć także, jak wygląda pobyt na Trakcie Porodowym i Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Przedstawimy też ofertę diagnostyczną naszego laboratorium, zwłaszcza wykonywane u nas badania w kierunku zakażenia boreliozą – zachęca prezes Mariola Szulc.