Ministerstwo wesprze AUKSO

0
40

– To bardzo ważny i piękny dzień dla naszego zespołu – powiedział maestro Marek Moś, dyrektor AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, tuż po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dziubę umowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Umowa, którą w imieniu tyskiego samorządu podpisał prezydent Andrzej Dziuba, a z ramienia resortu kultury – wiceminister Wanda Zwinogrodzka, dotyczy współprowadzenia przez Tychy i MKiDN orkiestry AUKSO. Miasto zagwarantowało finansowanie zespołu Marka Mosia z budżetu na poziomie nie mniejszym niż dotychczas, natomiast ministerstwo dotować będzie AUKSO w kwocie 685 tys. zł rocznie, przez trzy lata.
– Cieszę się, że po półtorarocznych rozmowach udało się doprowadzić do podpisania tej umowy, która umożliwi naszej orkiestrze dalszy wspaniały rozwój – powiedział prezydent Dziuba, z kolei Marek Moś zapowiedział, że środki te wykorzystane będą na finansowanie nowego projektu AUKSO, o którym więcej będzie można powiedzieć w sierpniu. Teraz wiadomo tylko, że chodzi o festiwal, który wraz z OFF Festivalem i Tauron Nową Muzyką stworzy swoistą śląską triadę artystyczną.