W czwartek wszyscy na rolki!

0
58

W najbliższy czwartek, 7 czerwca po raz czwarty odbędzie się w Tychach nightskating, czyli nocna jazda na rolkach. O godz. 20 peleton wystartuje z Gemini Park Tychy, gdzie od 19 otwarta zostanie wypożyczalnia sprzętu.
Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym powodzeniem, toteż organizatorzy spodziewają się około pół tysiąca fanów jazdy na rolkach.
– Tychy są świetnym miejscem dla naszej imprezy: są szerokie, asfaltowe ulice, nie ma wielu podjazdów, co pozwala na udział nawet mniej doświadczonym rolkarzom. W tym roku trochę zmieniliśmy trasę i pojedziemy ulicami Towarową, Piłsudskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego,
Edukacji, Budowlanych, Biblioteczną, Bocheńskiego i na Rynku zrobimy 15-minutową przerwę, podczas której rozdamy gadżety Stowarzyszenia Kulturowo-Sportowego „Green”. Następnie ruszymy przez ulice Bocheńskiego, Hlonda, Burschego, Glinczańską, Jeżynową, Borową, Harcerską, Jaśkowicką, Borową, Myśliwską, Nową, Bielską, Sikorskiego. Kolejną przerwę przewidujemy na Paprocanach, skąd ulicami Sikorskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego i Towarową wrócimy do Gemini Park Tychy. Całkowity dystans trasy to 18 km – podzielił się z nami Paweł Komosa, koordynator nocnego przejazdu.
Udział w imprezie jest bezpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest sprawne poruszanie się na rolkach. Imprezę, jak co roku zabezpieczać będzie policja oraz służby medyczne. Obsługa nightskatingu będzie liczyć 50 osób, które są przeszkolone z zakresu kierowania ruchem drogowym jak i pierwszej pomocy.
Kamil Peszat