Wielki Test Wiedzy o Tychach

0
17

Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska jest organizatorem I Wielkiego Testu Wiedzy o Tychach, który 27 kwietnia odbędzie się w auli Niepublicznego Technikum Kolejowego przy al. Niepodległości 32. Warto się pospieszyć ze zgłoszeniem, bo liczba uczestników ograniczona jest do stu.
– Naszym celem jest sprowokowanie mieszkańców miasta do pogłębienia wiedzy o Tychach, historii miasta, topografii, wiadomości o ciekawych miejscach – mówi Sławomir Sobociński, prezes Inicjatywy Tyskiej. – Wiemy, że podobne konkursy odbywają się w szkołach, ale nasz jest pierwszym przeznaczonym dla osób dorosłych. Warunkiem jest skończenie 18. roku życia – dodaje.
Nie jest natomiast wymogiem zamieszkanie w Tychach. W teście mogą wziąć udział także mieszkańcy gmin ościennych i w ogóle wszyscy chętni. Przyjmowanie zgłoszeń już trwa. Aby przystąpić do sprawdzianu, wystarczy przesłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: test@inicjatywa-tyska.pl. Wiadomość powinna zawierać imię i nazwisko uczestnika, jego datę urodzenia, numer telefonu i adres e-mail. Warto się pospieszyć, bo liczba uczestników jest ograniczona do 100 osób. Dla najlepszych, oprócz satysfakcji i prestiżu, przewidziano nagrody.
Test odbędzie się w auli szkoły przy al. Niepodległości 32, w piątek 27 kwietnia o godz. 16.