Remis z wiceliderem

0
64

Piłkarze GKS Tychy pozostają niepokonaną na wiosnę drużyną. W sobotni wieczór dopisali do swojego konta kolejny punkt, remisując na własnym stadionie z wiceliderem I ligi, Chojniczanką Chojnice 2:2.
Zaczęło się niedobrze dla gospodarzy, bo już w 11 min. po uderzeniu Lisowskiego z rzutu karnego Chojniczanka objęła prowadzenie. Na szczęście, dzięki bardzo dobrej grze, jeszcze przed przerwą udało się tyszanom wyrównać (26 min. Kamil Zapolnik) i wyjść na prowadzenie (31 min. Łukasz Bogusławski). Pierwsza połowa zakończyła się zatem rezultatem 2:1 dla GKS.
Po przerwie goście za wszelką cenę dążyli do wyrównania, ale i akcje tyszan zwiastowały podwyższenie rezultatu. Sztuka udała się Chojniczance, która w 81 min. za sprawą Mikołajczaka wyrównała. Mimo, że ostatnie kilka minut GKS grał w przewadze (czerwoną kartkę ujrzał Boczek), podopiecznym trenera Tarasiewicza nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się rezultatem 2:2 i podziałem punktów.
GKS Tychy – Chojniczanka 2:2 (2:1). Gole dla GKS: Zapolnik (26 min.) i Bogusławski (31 min.)