DK-44: Od 16 marca zawężenie za węzłem Wartogłowiec

0
4

W najbliższy piątek (16.03) na ul. Oświęcimskiej planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu tymczasowej organizacji ruchu, co łączy się z realizowaną przebudową drogi krajowej nr 44 w Tychach.
Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów, na około 800-metrowym odcinku ul. Oświęcimskiej pomiędzy węzłem Wartogłowiec a skrzyżowaniem z ul. Długą, zostanie zawężony prawy pas jezdni dla kierunku do Oświęcimia. W tym miejscu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h oraz zakaz wyprzedzania.
Zawężenie jest konieczne, by wykonawca inwestycji – firma EUROVIA Polska S.A. – mógł przystąpić do robót drogowych. Chodzi głównie o wykonanie nasypu, drenażu i kanalizacji oraz poszerzenie drogi.
W najbliższym czasie podobne rozwiązanie będzie wprowadzone na kolejnym odcinku DK-44 od skrzyżowania z ul. Długą do skrzyżowania z ul. Główną  (o dokładnym terminie MZUiM poinformuje w oddzielnym komunikacie).
Przypomnijmy, że w dalszym ciągu zamknięty jest przeszło kilometrowy odcinek ul. Turyńskiej od wysokości przejścia dla pieszych przy halach fabryki FCA do skrzyżowania DK-44 z ul. Kościelną i Główną.
MZUiM  prosi kierowców o ostrożną jazdę i przeprasza za wszelkie niedogodności związane z realizacją inwestycji.