Rozstrzygnięcie w niedzielę

0
8

Niewiele brakowało, by piłkarki ręczne MOSM Tychy już w drugim dniu turnieju w Kielcach zapewniły sobie awans do Final Four mistrzostw Polski juniorek. Niestety, rezultat drugiego sobotniego spotkania w naszej grupie spowodował, że wszystkie rozstrzygnięcia zapadną dopiero w niedzielę.
Turniej, którego stawką jest awans do finału mistrzostw Polski juniorek, tyszanki rozpoczęły od meczu z gospodyniami – Koroną Handball Kielce. Do przerwy rywalki prowadziły 16:14, ale w drugiej części meczu podopieczne trenera Krzysztofa Willema dogoniły kielczanki i mecz zakończył się remisem. W serii rzutów karnych lepszą okazała się drużyna MOSM (3:2) i to nasze zawodniczki zainkasowały dwa punkty (Korona zdobyła jeden punkt). Bramki dla zwyciężczyń zdobyły w tym spotkaniu: Karolina Kawalec (10), Wiktoria Kosmowska (7), Agnieszka Zioła i Emilia Kowalik (po 4), Wiktoria Bieluń (3) i Klaudia Wilczyńska (2). W drugim spotkaniu grupowym SPR Olkusz pokonał UKS Handball 28 Wrocław 32:19.
W sobotę tyszankom przyszło mierzyć się z wrocławiankami i pokonały przeciwniczki wyraźnie 37:27 (14:12) po bramkach: Emilii Kowalik (8), Klaudii wilczyńskiej (7), Agnieszki Zioły (5), Wiktorii Bieluń (4), Wiktorii Kosmowskiej i Aleksandry Lisickiej (po 3) oraz Karoliny Kawalec (2).
W tym momencie sytuacja w tabeli była taka, że zwycięstwo w drugim sobotnim meczu zespołu SPR Olkusz z Koroną Kielce dawało tyszankom pewny awans do finału MP. Niestety, Korona wygrała z Olkuszem 20:18 i o wszystkim decydować będzie niedzielny (25.02) mecz MOSM Tychy – SPR Olkusz. W przypadku zwycięstwa lub przynajmniej remisu, nasze zawodniczki awansują do grona czterech najlepszych juniorskich zespołów w kraju.