Spokojny awans szczypiornistek MOSM

0
7

Od piątku do niedzieli (9-11 lutego) rozgrywano w Tychach turniej 1/8 mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. W gronie czterech zespołów walczących o awans do najlepszej ósemki tegorocznego sezonu, znalazła się ekipa MOSM Tychy. Podopieczne trenera Krzysztofa Willema cel osiągnęły i zajmując drugie miejsce awansowały do dalszych gier.
Kwestie awansu (do półfinału MP wchodziły dwie najlepsze drużyny tyskiego turnieju) rozstrzygnęły się praktycznie już w sobotę. Szczypiornistki MOSM po piątkowej wygranej 39:25 ze Zgodą Ruda Śląska, w sobotę pokonały wysoko zespół Henry Llloyd Brodnica 45:28 i promocję miały w kieszeni, podobnie jak Varsovia Warszawa, która także wygrała dwa mecze.
Niedzielna potyczka MOSM – Varsovia miała więc już tylko prestiżowy wymiar i decydowała jedynie o kolejności na premiowanych awansem dwóch pierwszych miejscach. Mecz zasłużenie wygrała warszawianki 33:29, co jednak nie umniejsza sukcesu tyszanek, które awans wywalczyły w składzie: bramkarki Adrianna Mazurczyk, Sandra Kokot i Nina Orszulik oraz Wiktoria Bieluń (8 bramek w turnieju), Karolina Kawalec (8), Wiktoria Koska (1), Wiktoria Kosmowska (11), Emilia Kowalik (11), Paulina Kulik (5), Aleksandra Lisicka (15), Michalina Sawczyk (7), Sylwia Szołtysek (14), Iwona Szyroki (3), Klaudia Wilczyńska (7) i Agnieszka Zioła (23).
Szersza relacja z turnieju – we wtorkowym (13.02) numerze tygodnika „Twoje Tychy”.
Foto: Wojciech Wieczorek