Hokej: Tychy – Katowice 4:2 na koniec sezonu zasadniczego

0
63

W ostatnim spotkaniu  sezonu zasadniczego PHL  GKS Tychy pokonał Tauron KH GKS Katowice 4:2. To ósma wygrana z rzędu tyskich hokeistów.
Mecz – jak u Hitchcocka – zaczął się od małego trzęsienia ziemi, czyli bijatyki, a potem napięcie stale rosło. Na lodzie raz po raz dochodziło do ostrych spięć, nie brakowało też sytuacji bramkowych, ale oba zespoły dobrze grały w defensywie, bezbłędnie spisywali się bramkarze. Kossowski musiał uporać się z 14 celnymi uderzeniami, podczas gdy Murray – 5. Druga tercja miała podobnych przebieg. Nadal obserwowaliśmy wymianę ciosów, ale żaden nie sięgnął celu. Drużynom nie udało się również wykorzystać gry w przewadze. Był to mecz walki, prowadzony w dobrym tempie i gole wydawały się tylko kwestia czasu.
I tak też się stało tuż po rozpoczęciu trzeciej tercji – w 41 min goście objęli prowadzenie, a chwilę potem tyszanie grali w podwójnym osłabieniu. I choć przetrwali tę próbę,  w 48 min Katowice prowadziły 2:0  (oba gole zdobył Radosław Sawicki). „Kontakt” GKS złapał  już po 47 sekundach, kiedy to na listę strzelców wpisał się Gleb Klimenko. Jarosławowi Rzeszutce wystarczyło jednak zaledwie 13 sekund(!), by wyrównać stan meczu, po znakomitym rozegraniu krążka przez Adam Bagińskiego i Bartosza Ciurę.
W 53 min. na ławkę kar zjechał Bartosz Fraszko. Trener Gusow wziął czas i tuż po wznowieniu gry celnym uderzeniem popisał się Filip Komorski. Impet tyszan trwał do końca, a kropkę na i postawił Jarosław Rzeszutko, kierując do bramki krążek odbity przez bramkarza po strzale Aleksa Szczechury.
GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice 4:2 (0:0, 0:0, 4:2).
0:1 Radosław Sawicki – Bartosz Fraszko (41)
0:2 Radosław Sawicki – Jakub Wanacki (48)
1:2 Gleb Klimenko – Mateusz Bryk (49)
2:2 Jarosław Rzeszutko – Adam Bagiński – Bartosz Ciura (49)
3:2 Filip Komorski – Michael Cichy – Alexander Szczechura (54 5/4
4:2 Jarosław Rzeszutko – Alexander Szczechura (59)
GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Jeziorski, Galant, Witecki; Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Kaznadzei, Bepierszcz, Szczechura, Cichy; Kolarz, Jachym, Klimenko, Mentsiuk, Komorski.