Futsal: Juniorzy awansowali, juniorki powalczą o medale MMP

0
3

W najbliższy weekend do hali przy ul. Piłsudskiego zawitają najlepsze drużyny futsalowe kobiet do lat 18, by walczyć o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Zespoły wcześniej rozegrały mecze eliminacyjne, z wyjątkiem AZS UW Warszawa, który broni tytułu mistrzowskiego oraz Polonii Tychy – gospodarza imprezy.
Zanim jednak kibice emocjonować się będą futsalowymi popisami pań, w niedzielę mieli okazję zobaczyć w akcji juniorów GKS Futsal Tychy, którzy rozgrywali eliminacje do MMP U-18. Drużyna, którą prowadzi Samuel Jania, zanotowała: 4:0 z Gwiazdą Ruda Śląska, 3:3 ze Stalą Zabrze i 6:2 z FA Pyskowice. W tabeli tyszanie zajęli pierwsze miejsce i na jeden turniej przed zakończeniem eliminacji, zapewnili sobie awans do finałów (23-25.02, Bielsko Biała). Tyska drużyna zagrała w składzie: Bronkowski/Szafrański – Pytel, Biernat, Jakubczyk, Kasprzyk, Lisiński, Rutkowski, Łuszczyński, Pyka.
W najbliższym turnieju finałowym U-18 pań (13-14.01)Co medale mistrzostw Polski walczyć będzie 12 najlepszych zespołów juniorskich, w tym wiele zawodniczek, grających w Ekstralidze Futsalu oraz piłkarskiej Ekstralidze. Tyszanki trafiły do grupy C, gdzie zmierza się z obrońcą tytułu AZS UW Warszawa i Pogonią Tczew. W pozostałych grupach zagrają: A – Unifreeze Górzno, Wanda Kraków, Zantka Chorzów, B – ISD-AJD Gol Częstochowa, Praga Warszawa, Respect Myślenice i D – Rolnik Biedrzychowice Głogówek, Rekord Bielsko-Biała, Bielawianka Bielawa.
Z każdej grupy do ćwierćfinałów awansują po dwie drużyny.
– Już w fazie grupowej poprzeczka będzie podniesiona wysoko, bo trafiliśmy na mistrza Polski – powiedział Dariusz Grzesik, trener Polonii. – Liczę jednak na dobre mecze mojej drużyny i na to, że dziewczyny wyjdą z grupy. W naszej drużynie wystąpią zawodniczki, które w Polonii grają na dużym boisku i turniej ten jest odskocznią od tradycyjnych przygotowań. Z uwagi jednak rangę zawodów i fakt, że jesteśmy gospodarzami, dziewczyny przystąpią do gry z pełnym zaangażowaniem. Przeprowadziliśmy kilka treningów w hali, w dwóch rocznikach.
Polonia zagra w składzie: Kinga Krymer, Anna Wzorek – Oliwia Ogierman, Alicja Stolarczyk, Paulina Czechowska, Aleksandra Gonsior, Laura Płoskonka, Zofia Szeja, Edyta Mazur, Sylwia Lorenz, Weronika Bielas, Klaudia Tobiczyk.
W sobotę  mistrzowskie mecze rozpoczynać się będą o godz 8. Jeśli chodzi o pojedynki grupowe Polonii Tychy, to w sobotę grają z Pogonią Tczew o godz. 12 oraz z AZS UW Warszawa o godz. 14.10. W niedzielę początek gier o godz. 9.
Warto dodać, iż Tychy już były organizatorem MMP. W 2014 roku gościły także zespoły do lat 18 i wówczas pierwsze miejsce zdobył Rolnik Biedrzychowice, który w finale pokonał ISD AJD Gol Częstochowa. Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Agata Sobkowicz – dziś gwiazda futsalowej reprezentacji Polski.