Zapasy: Tercet sióstr Mentelskich

0
387

Takich sióstr nie ma nigdzie! Aleksandra, Nikola i Julia Mentelskie trenują zapasy w MOSM Tychy i niedawno wszystkie stanęły na podium w dwóch turniejach i w trzech kategoriach wiekowych!
Aleksandra Mentelska jest aktualną wicemistrzynią Polski kadetek, a swój talent i wysoką formę potwierdziła teraz, zdobywając podczas zawodów o Puchar Polski Juniorek w Siedlcach złoty medal w kategorii wagowej do 67 kg. Impreza w Siedlcach miała być dla zawodniczki sprawdzianem w grupie juniorek przed nowym sezonem, a tymczasem podopieczna Marka Juźwika w wyższej kategorii wiekowej zaprezentowała się znakomicie i na progu sezonu wywalczyła wysoką pozycję w wyższej kategorii wiekowej.
Jej siostry natomiast wystartowały w 21. Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Wołowie. Po złoty medal sięgnęła Julia Mantelska w kat. wagowej do 38 kg młodziczek, natomiast brązowy medal wywalczyła Nikola Mentelska w kat. do 34 kg w grupie dzieci.
– To także cenny sukces, z uwagi na silną obsadę zawodów – powiedział trener Marek Juźwik. – W turnieju wystartowało 250 zawodniczek z 16 polskich klubów oraz reprezentacja Białorusi i Czech. Julia wygrała wszystkie walki przed czasem kładąc rywalki na plecy. Doświadczenie z innych turniejów międzynarodowych dodało jej pewności siebie w walkach.
Coraz lepiej spisują się także chłopcy. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Gogolinie zdobyli złoty i srebrny medal. W kategorii do 66 kg zwyciężył Michał Juźwik, a w kat. do 100 kg srebro wywalczył Kacper Młocek. W zawodach wystartowało 200 zawodników z 23 klubów.