Przedszkolaki z Kubusia w największej imprezie szachowej w Europie

0
16

Szachowa reprezentacja Niepublicznego Przedszkola Kubusia Puchatka wystartowała największym w Polsce i w Europie turnieju szachowym – Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w katowickim Spodku. W imprezie rozegranej w głównej hali startowało około 1433 dzieci.
Kubusiowa ekipa zagrała w składzie: Lena Ogiela, Lena Jura, Łucja Budny, Kasia Lembke, Szymon Zdrojewski, Mateusz Duda, Łukasz Piątkowski, Tomek Lembke i Adam Sosna. Podopieczni Janusza Górskiego, który od 11 lat prowadzi zajęcia szachowe w Kubusiu zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej (chłopcy i dziewczyny), gromadząc tyle samo punktów, co trzy inne ekipy – po 15. O kolejności zadecydowała dodatkowa punktacja i tyszanom do medalu zabrakło zaledwie trzech „oczek”. Medal przywieźli natomiast chłopcy, którzy sięgnęli po brąz, natomiast dziewczynki zajęły 5. miejsce (na 36 sklasyfikowanych przedszkoli).
– To kolejna generacja szachistów z Kubusia, która bardzo dobrze radzi sobie w konfrontacji z najlepszymi rówieśnikami w kraju – powiedział Janusz Górski. – W tym wieku dzieci robią bardzo szybkie postępy, dając wszystkim niemało powodów do satysfakcji. Od wielu lat, dzięki dyrektor przedszkola Marii Baar, dzieci mają możliwość nie tylko nauczyć się grać, ale także spróbować sił w zawodach sportowych. Pomagają nam także rodzice, za co wszystkim serdecznie dziękuję.
Na zdjęciu: szachowa drużyna Kubusia Puchatka i trener Janusz Górski podczas zawodów w Spodku.