Od 10 stycznia: Utrudnienia na ul. Obywatelskiej

0
24

Rusza rozbudowa ul. Obywatelskiej W Tychach. Od środy, 10 stycznia, należy spodziewać się pierwszych istotnych zmian w organizacji ruchu, bowiem na kilku odcinkach ulicy wprowadzone zostaną zawężenia jezdni. Wykonawcą inwestycji jest SKANSKA S.A., a wartość umowy to nieco ponad 9 mln. zł. Za tę kwotę ul. Obywatelska ma zostać przebudowana na blisko 1,5-fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową wraz z drogami bocznymi.
Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów, droga zostanie wyremontowana i poszerzona. Wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżka rowerowa, które będą miały po 2 metry szerokości. Powstaną także zjazdy do posesji, a przepust na Potoku Tyskim zostanie wymieniony na nowy. Ponadto na wysokości dojazdu do zlokalizowanych w tym rejonie chłodni wybudowane zostanie czterowlotowe rondo (szerokość jezdni wyniesie 7 metrów, a pierścienia najazdowego 2 metry). Wzdłuż ul. Obywatelskiej powstanie 19 stanowisk postojowych równoległych do drogi oraz 8 miejsc prostopadłych (przy drodze do chłodni). Zaprojektowano także dwa przystanki autobusowe z zatokami oraz cztery bez zatok. Nowa droga zostanie odwodniona i oświetlona.
Ulica Obywatelska zostanie rozbudowana na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową. Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu prace podzielono na etapy, a drogowcy pracować będą jednocześnie w kilku miejscach. Pierwszych poważnych utrudnień w ruchu należy spodziewać się od środy, 10 stycznia, kiedy to zawężone zostaną trzy odcinki ul. Obywatelskiej (na rysunku ETAP 1, 6 i 11), a ruch odbywać się będzie wahadłowo jednym pasem.