Tyszanka w finale Miss Polski

0
15

W najbliższą niedzielę, 3 grudnia w Krynicy-Zdroju odbędzie się finałowa gala konkursu Miss Polski 2017. W gronie 24 finalistek – o czym pisaliśmy przed tygodniem – znajduje się tyszanka, 25-letnia Michalina Sikorska.
Nasza krajanka od minionego piątku przebywa już w Nowym Sączu, gdzie zorganizowano zgrupowanie finalistek i tam przygotowuje się do występu podczas gali. Zanim jednak spakowała walizki i wyjechała reprezentować miasto w konkursie najpiękniejszych, udało nam się chwilę z Michaliną porozmawiać.
– Urodziłam się w Tychach i mieszkam tu całe życie – powiedziała. – Jestem absolwentką SP 22, Gimnazjum nr 4 i IV LO, aktualnie studiuję architekturę wnętrz w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. To już ostatni rok studiów i mam nadzieję, że w przyszłoroczne wakacje uda się obronić pracę magisterską.
O powodach, które pchnęły ją do startu w konkursie Miss Polski, Michalina mówi tak: – Wiele osób mnie namawiało, mówiło, że mam warunki do bycia modelką, żebym spróbowała. A ja lubię nowe wyzwania, więc postanowiłam spróbować swoich sił. Nie wiązałam z tym startem zbyt wielkich nadziei, ot, chciałam się po prostu sprawdzić. No i wyszło tak, że jestem w finale…
Michalina jakoś specjalnie nie przygotowywała się do startu. – Na siłownię nie chodziłam, wolałam poćwiczyć sobie w domu. Diety żadnej nie stosowałam, bo… nie lubię diet – mówi z uśmiechem. I opowiada, że bardzo lubi rysować i malować – szczególnie chętnie portrety, pejzaże i zwierzęta. Sporo czyta, najczęściej literaturę fantastyczną i branżową, czyli z dziedziny architektury wnętrz.
W Tychach najbardziej będą ściskać w niedzielę kciuki bliscy Michaliny, ale także pracownicy firmy Król Meble, dla których Michalina Sikorska jest od lipca koleżanką z pracy. – Bardzo staramy się ją wspierać – mówi właściciel firmy Krzysztof Król. – Choć jako projektant w dziedzinie wyposażenia biur jest z nami od kilku ledwie miesięcy, to dała się polubić i nie robiliśmy jej żadnych przeszkód w tej nowej karierze. Będziemy w niedzielę mocno jej kibicować i w trakcie transmisji wysyłać sms-y na tyską kandydatkę – dodaje.
Transmisję z gali finałowej Miss Polski przeprowadzi w niedzielny wieczór Polsat. Na Michalinę można też głosować w plebiscycie na Miss Wirtualnej Polski, wchodząc na stronę miss.kobieta.wp.pl.