Zmiany wokół Mediateki

0
14

Kilka dni temu rozpoczęły się prace nad zagospodarowaniem terenu wokół Mediateki przy al. Piłsudskiego. Przed końcem roku wszystko ma być gotowe.
 
 
Mediateka, choć kojarzona głównie z salą koncertową i siedzibą orkiestry AUKSO, jest przede wszystkim na wskroś nowoczesną siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej. I właśnie z myślą nie tylko o estetyce otoczenia budynku, ale i o jego funkcjonalności dla czytelników i bywalców koncertów, podjęto prace nad jego właściwym zagospodarowaniem.
Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych, który jest administratorem Mediateki. – Projekt, który zaczęliśmy wdrażać, obejmuje zagospodarowanie terenu od strony frontowej Mediateki, wzdłuż drogi przeciwpożarowej przebiegającej równolegle do al. Piłsudskiego – informuje dyrektor MZBM Teresa Janeczko. – Pojawią się tam m.in. szklane wiaty, ławki, stojaki na rowery, donice z roślinnością, a także oczko wodne – dodaje. Wygląda zatem na to, że od wiosny będzie można w bardzo przyjemnym otoczeniu poczekać na koncert czy nawet poczytać wypożyczoną wcześniej z biblioteki książkę.
Zmiany zajdą też od południowej strony budynku Mediateki, gdzie znajdują się pomieszczenia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pojawi się tam plac zabaw dla dzieci z bezpiecznymi urządzeniami dla najmłodszych tyszan, a także strefa wypoczynku z parasolami i leżakami. Teren wokół obiektu ma przez to szansę stać się miejscem spotkań i spędzania wolnego czasu przez mieszkańców miasta.
Całość ma kosztować ok. 650 tys. złotych i być gotowa do końca 2017 roku.
Równolegle z działaniami objętymi projektem zagospodarowania sąsiedztwa obiektu przy al. Piłsudskiego 16 została opracowana koncepcja systemu informacji wizualnej budynku i terenu wokół niego. W sposób jednolity oznakowane zostaną wejścia do Mediateki, nazwy pomieszczeń itp.