DK 44: Rusza przebudowa drogi. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

0
24

Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów, rusza przebudowa drogi krajowej nr 44. Po  modernizacji tyskiego odcinka DK 1 będzie to największa inwestycja drogowa w mieście w ostatnich latach.
Pierwszych poważniejszych utrudnień  należy spodziewać się początkiem grudnia, jednak już od środy – 22 listopada – na odcinku objętym robotami (od Wartogłowca do ulicy Turyńskiej w rejonie fabryki Fiata) mogą występować miejscowe zawężenia.
Pod koniec listopada wykonawca inwestycji, firma Eurovia Polska S.A., planuje rozpocząć wycinkę drzew kolidujących z projektem. Część z nich znajduje się z dala od drogi, ale niektóre rosną wzdłuż DK 44. Prace te nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu. Mówimy raczej o miejscowych i kilkugodzinnych zawężeniach jezdni. Roboty, dla których wymagana będzie zmiana organizacji ruchu, mają rozpocząć się w najbliższą środę, 22.11.
– Pierwszych poważniejszych utrudnień związanych z inwestycją można spodziewać się początkiem grudnia. Aktualnie opracowywana jest tymczasowa organizacja ruchu, jaka zostanie wprowadzana na czas prac. Szczegóły w tej sprawie będą znane jeszcze w listopadzie. Wiadomo, że początkowo prace koncentrować się będą w rejonie fabryki FCA, gdzie docelowo ma powstać dwupoziomowy węzeł drogowy – stwierdza Agnieszka Kijas z MZUiM.
Jednocześnie przypominamy, że została uruchomiona strona internetowa www.dk44.mzuim.tychy.pl, gdzie na bieżąco będą publikowane wszelkie informacje dotyczące projektu.