Kwiatami i koncertami uczczono Święto Niepodległości

0
19

Od rana do późnego wieczora trwały w Tychach uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Rozpoczęła je msza św. w intencji Ojczyzny, a zakończył koncert w Teatrze Małym.
Po mszy, którą w kościele pw. św. Marii Magdaleny odprawił proboszcz najstarszej tyskiej parafii ks. Janusz Lasok, uczestnicy obchodów przeszli pod Pomnik Powstańca na placu Wolności, gdzie po wystąpieniu zastępcy prezydenta Tychów ds. społecznych Darii Szczepańskiej, reprezentanci władz miasta, partii politycznych, organizacji pozarządowych, placówek oświatowych, kombatantów i służb mundurowych złożyli kwiaty i wieńce w hołdzie tym, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski.
Tuż po południu podobna ceremonia odbyła się przy ul. Katowickiej, pod Pomnikiem Poległych Powstańców Śląskich.
W godzinach popołudniowych świętowano artystycznie. W kościele św. Marii Magdaleny Mszę Kreolską argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza wykonał brawurowo Tyski Chór Mieszany Presto Cantabile pod dyrekcją Dominiki Kawiorskiej, wzmocniony solistami oraz wokalistami i instrumentalistami ze szkoły muzycznej w Sosnowcu. Z kolei wieczorem w Teatrze Małym odbył się koncert Pusz – „Rozkwitają pąki białych róż”, podczas którego publiczność wysłuchała znanych polskich pieśni i piosenek patriotycznych we współczesnych, jazzowych opracowaniach.
Na zdjęciu: kwiaty pod pomnikiem na placu Wolności składają wiceprezydenci Tychów: Daria Szczepańska i Igor Śmietański