Możdżer znowu zagra z AUKSO

0
74

W najbliższą sobotę, 4 listopada o godz. 19 w Mediatece przy al. Piłsudskiego 16 zagra jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów jazzowych, Leszek Możdżer. Towarzyszyć mu będzie AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.
Leszek Możdżer dał się poznać jako wszechstronny pianista, taki co to i jazz przenicuje, yass z niego czyniąc (to z zespołem Miłość oczywiście), i Chopina zinterpretuje w przystępny sposób, i z muzyką rockową sobie poradzi, czy to igrając z repertuarem Nirvany, czy akompaniując Davidowi Gilmourowi, pierwszej gitarze Pink Floyd. Ale jest Możdżer nie tylko wprawnym interpretatorem – jego kompozycje potrafią zachwycić lekkością, która ucieka od banału. Nietrudno to sprawdzić na płycie „Seven Pieces for Improvising Piano and strings” nagranej z towarzyszeniem AUKSO, zawierającej oprócz kompozycji Henryka Mikołaja Góreckiego autorskie utwory Możdżera na fortepian i orkiestrę.
Sobotni koncert w Mediatece odwoływał się będzie głównie do tego materiału, ale nie zabraknie też rzeczy nowszych, skomponowanych przez pianistę przy okazji niedawnej współpracy z Holland Baroque Ensemble.
Nie mamy pewności czy można jeszcze dostać bilety na to spektakularne wydarzenie, ale pewnie warto w sobotni wieczór wpaść do Mediateki i spróbować szczęścia…