Puchar Kontynentalny: Gospodarze ograli tyszan

0
50

Hokeiści GKS Tychy od porażki 2:5 rozpoczęli europejskie wojaże. Tyszanie musieli uznać wyższość HK Kurbads w swoim pierwszym meczu Pucharu Kontynentalnego.
Zespół Andreja Gusowa doskonale zdawał sobie sprawę, że starcie z gospodarzem turnieju będzie najtrudniejszym podczas trzydniowej rywalizacji. Lód tylko to potwierdził. Tyszanie dobrze rozpoczęli pojedynek i w pierwszej tercji częściej strzelali na bramkę rywali. Jednak bramkarz gospodarzy zatrzymał 13 strzałów. Graczom HK Kurbads wystarczyło ich osiem, by pokonać Johna Murraya. Tyski bramkarz skapitulował w 16. min. po dwójkowej akcji rywali.
Po przerwie tyszanie długo mieli kłopot z wyprowadzeniem jakiejkolwiek akcji. Dopiero w jej połowie zaczęli łapać rytm, który zaburzyła strata gola. Adam Bagiński odbywał karę, co sprawnie wykorzystali rywale.
W 35. min. zawodnik gospodarzy wylądował na ławce kar, a „Trójkolorowi” stanęli przed szansą zdobycia kontaktowej bramki. Mistrzowie Łotwy jednak doskonale się bronili, a chwilę po zakończeniu gry w osłabieniu strzelili trzeciego gola.
W 46. min. Filip Komorski został sfaulowany przez rywala, ale sam poszkodowany zmarnował rzut karny. 14 sekund po tej sytuacji gospodarze zdobyli czwartego gola, a krążek wpadł do bramki odbijając się od Michała Kotlorza. W 50. min. było już 0:5 i mało kto wierzył, że tyszanie będą w stanie odrobić straty. Na nic zdały się starania wybranego później na zawodnika meczu Jakuba Witeckiego, który w ostatniej tercji zdobył dwa gole dla tyszan. GKS przegrał z gospodarzami 2:5 i znacznie utrudnił sobie sprawę awansu.
Kurbads Ryga – GKS Tychy 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
5:2 Witecki – Ciura – Galant 52:03
Kurbads: Čalpa – Gipters, Porejs, Sprukts, Zolmanis, Lavrovs – Valters, Bluks (C), Straupe, Cipulis, Gricinskis – Rēdlihs, Galkins, Brancis, Sarkanis, Remiņš – Parādnieks, Štāls, Logunovs, Pečura, Zeltiņš. Trener: Aleksandrs Macijevskis.
GKS: Murray – Ciura, Pociecha, Galant, Witecki, Bepierszcz – Bryk, Kotlorz (C), Bagiński, Gościński, Rzeszutko – Górny, Kaznadziej, Szczechura, Kalinowski, Cichy – Kolarz, Komorski, Woźnica, Kogut, Jeziorski. Trener: Andrej Husau.