Koszykówka: Wygrana w Siedlcach

0
48

Koszykarze GKS Tychy wykonali plan i wygrali wyjazdowy mecz z SKK Siedlce. Tyszanie ograli rywala na trudnym terenie 97:90.
Pojedynki tyszan i siedlczan zawsze były ciekawe i stały na dobrym poziomie. Mimo zajmowanej pozycji (ostatnie miejsce w tabeli) gracze SKK i tym razem nie zamierzali łatwo oddać punktów.
Weekendowa pauza dodała im świeżości, przez co pierwsza kwarta była wyrównana z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Druga była podobna, choć strata tyszan rosła i na przerwę schodzili tracąc do rywali osiem punktów (53:45). Na nic zdała się bardzo dobra dyspozycja Dawida Słupińskiego i Norberta Kulona, a także skuteczność Filipa Małgorzaciaka.
Dopiero po zmianie stron tyskie trio wzięło sprawy w swoje ręce, a GKS ruszył do odrabiania strat. Po trzeciej kwarcie zespół Jagiełki miał już tylko punkt straty. Zapowiadało to emocje w ostatniej partii, w której tyszanie zagrali tak, jak przyzwyczaili już swoich kibiców. Kulon napędzał ataki swojego zespołu, a korzystali z tego Damian Szymczak i Marcin Kowalewski. GKS Tychy odwrócił losy meczu i zasłużenie pokonał rywali 97:90.