Koncert pieśni średniowiecznych trubadurów

0
12

Muzeum Miejskie zaprasza w sobotę (14.10) do Dawnej Młótowni na niezwykły koncert: „Pieśni średniowiecznych trubadurów i truwerów” w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Scandicus.
Zespół wykonuje muzykę średniowieczną, przede wszystkim wokalną. W jego repertuarze znajdują się pieśni zarówno religijne jak i świeckie, pochodzące z wielu źródeł, m.in.: Laudario di Cortona, Cantigas de Santa Maria, Llibre Vermell.
Scandicus koncertuje w całej Polsce; zespół brał udział m. in. Międzynarodowych Spotkaniach z Muzyką Dawną w Świeradowie Zdroju, w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej „Salve Regina” w Wigrach, w IV Międzynarodowym Festiwalu im. Agricoli w Świebodzinie. Chętnie występuje również w muzeach i podczas obchodów uroczystości związanych z upamiętnieniem wydarzeń historycznych. W 2008 roku zespół wydał płytę „Laudario di Cortona”. Utwory z tej płyty prezentowane były w programie II Polskiego Radia oraz w Radio Katowice i Radio eM.
W czasie koncertu w Muzeum zespół zaprezentuje utwory zarówno taneczne jak i poezję opiewającą piękno miłości dworskiej i chwałę krzyżowców. Jest to materiał pochodzący z płyty „Brid one brere”, wydanej przez zespół w 2010 roku.
Koncert uzyskał dofinansowanie z programu Tyskie Inicjatywy Kulturalne.
Wystąpią:
Agata Kachel-Flis – lutnia oud, riqq
Agnieszka Mucha – śpiew
Tymoteusz Dorda – śpiew, fidel
Piotr Flis – harfa romańska, flet
Jakub Kabus – śpiew, symfonia, bendir
Sławomir Witkowski – śpiew, lutnia
***
„Pieśni średniowiecznych trubadurów i truwerów” – koncert zespołu Scandicus
14 października 2017, godz. 18.00
Dawna Młótownia, ul. Katowicka 9
Wstęp: 10 zł (płatne przed koncertem)
Fot. Michał Grzybczak/ materiały zespołu