Tarasiewicz zastąpił Szatałowa

0
16
Ryszard Tarasiewicz został nowym trenerem piłkarzy GKS Tychy. Na tym stanowisku zastąpił Jurija Szatałowa, z którym we wtorek, 10 października klub rozwiązał umowę.
Tarasiewicz karierę trenerską rozpoczął w 2004 roku w Śląsku Wrocław, następnie prowadził Jagiellonię ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin, Zawiszę Bydgoszcz, Koronę Kielce, a ostatnio Miedź Legnica.
Nowy szkoleniowiec „Trójkolorowych” w przeszłości był również znakomitym piłkarzem. Ryszard Tarasiewicz jest wychowankiem Śląska Wrocław w barwach którego rozegrał ponad 330 spotkań. Z dorobkiem 65 bramek jest trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem w historii klubu.
Po występach w Śląsku Wrocław wyjechał za granicę. Grał w szwajcarskich Neuchâtel Xamax FC i Etoile Carouge FC, francuskich AS Nancy-Lorraine, RC Lens, Besançon Racing Club oraz norweskim Sarpsborg FK. Na swoim koncie ma także występy w reprezentacji Polski. W Biało-Czerwonych barwach wystąpił w 58 spotkaniach w których strzelił dziewięć goli. W 1986 roku wystąpił na Mistrzostwach Świata w Meksyku.
Asystentem Ryszarda Tarasiewicza w GKS będzie także dawny piłkarz Śląska Wrocław, Waldemar Tęsiorowski. Umowa została podpisana do końca sezonu 2017/2018, z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Foto: Tyski Sport