Szatałow odchodzi z GKS

0
6

GKS Tychy rozstał się z Jurijem Szatałowem. Strony rozwiązały umowę za porozumieniem stron. Z klubem pożegnał się też asystent trenera – Dietmar Brehmer.
Szatałow prowadził GKS Tychy przez 11 miesięcy. W obecnych rozgrywkach tyszanie mieli walczyć o awans do Ekstraklasy, a zajmują odległe 13. miejsce, mając w dorobku zaledwie 14 punktów.
– Wyniki są niezadowalające i nie możemy akceptować takiego stanu rzeczy. Biorąc pod uwagę potencjał zespołu oraz umiejętności poszczególnych zawodników, to jedno zwycięstwo w ośmiu ostatnich spotkaniach jest rezultatem zdecydowanie poniżej oczekiwań. Naszym największym mankamentem jest gra na wyjazdach. To trudne do zaakceptowania, dlatego musieliśmy podjąć decyzję o zmianie trenera – powiedział oficjalnej stronie GKS Tychy Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.
Szatałow poprowadził GKS w 31 meczach. Nie wiadomo kto będzie jego następcą, ale mówi się, że może to być Radoslav Latal. Działacze jeszcze dzisiaj mają podać nazwisko nowego trenera tyszan.
– Drużyna potrzebuje nowego impulsu i bodźca, który sprawi, że zaczniemy regularnie wygrywać. Dziękujemy trenerom za współpracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze – dodaje Bednarski.
Foto: gkstychy.info/ARC